Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

"Vereta jaht" - 20

Postitas Looduskalender - R, 20.10.2017 - 11.11

Korraldaja annab teada Tiit Hunt, www.rmk.ee

„Võidusarved“ sai tänavu pähe Jarek Jõepera oma metskitse pildiga

Jarek Jõepera, Vereta jahi meister

Eestimaa eripalgelisis paigus on „Vereta jahti“ peetud juba 20 aastat.

Fotovõistlust peeti tänavu Põlvamaal, kus “saakloomaks” oli aasta loom metskits. Aasta loomale fokuseerimine on viimastel aastatel juba kenaks traditsiooniks saamas, toetamaks aasta loomaga seotud tegemisi.

Ja tõepoolest – ükski aasta pole kaamerasilma ette sattunud nii palju metskitsi. Žüriile esitatud 280-st tööst kujutasid lausa 76 aasta looma.

Kindlasti soodustas kaameraga varitsemis- ja hiilimisjahti vereta jahiga samaaegselt 19.-21.mail Eestimaale saabunud soojalaine, mis raputas nii kahe- kui neljajalgsed muidu jäisest tardumusest.

Keskkonnaühendused toetavad Enivronmental Paper Networki hoiatust võimalikele puidurafineerimistehase investoritele

Postitas Looduskalender - R, 20.10.2017 - 10.10

Keskkonnaühendused annavad teada

Foto Arne Ader

Emajõgi Palupõhjas. Alam-Pedja

Emajõgi Palupõhjas. Alam-Pedja

Keskkonnaühendused toetavad Enivronmental Paper Networki (EPN) hoiatust võimalikele puidurafineerimistehase investoritele seoses Eestisse plaanitava puidurafineerimistehasega kaasnevate keskkonnaohtudega.

 

Paberi tootmise ja kasutamise jätkusuutlikkusel üle maailma silma peal hoidev EPN andis oktoobri alguses Est-For Invest puidurafineerimistehase arendajatele saadetud pöördumises teada, et hoiatab tehase võimalikke investoreid arendusega seotud ohtude eest. Hoiatus on muuhulgas üleval investoritele suunatud BankTracki portaalis Dodgy Deals, mis juhib tähelepanu probleemsetele projektidele üle maailma. Investorite hoiatamisest loobutakse, kui arendajad ja Eesti riik rakendavad sisulisi meetmeid tehase rajamisega seotud keskkonnaohtude välistamiseks.

Sookurg "Ahja 5" jõudis Iisraeli

Postitas Looduskalender - N, 19.10.2017 - 23.23

Kirjutas ja pildistas Aivar Leito

Mõned pildid „Ahja 5“ püügi ajast 6.juulist 2016.

„Ahja 5“ ja Ivar Ojaste koos Prantsuse sookurefilmi meeskonnaga

„Ahja 5“ ja Ivar Ojaste koos Prantsuse sookurefilmi meeskonnaga

 

Head sookurehuvilised!

 

On rõõm teatada, et meie kuulus, eelmisel suvel Ahjal satelliitsaatjaga varustatud sookurg „Ahja 5“ tegi oma sellesügisese esimese pika rändehüppe Askania-Novast Lõuna-Ukrainas, kus ta terve suve veetis, Hula orgu Iisraelis.

VIDEOD: Möödunud mägrasuvi

Postitas Looduskalender - N, 19.10.2017 - 14.14

Kirjutas ja vaatluskaamerte klipid Tiit Hunt, www.rmk.ee

Mäger on ikka tore elukas, mis siis, et ta aasta looma tiitli metskitsele on loovutanud. Ega tema ei lase ennast sellest segada ja toimetab omasoodu edasi.

Võtab aga külalisi vastu, kes kipuvad küll tihti ette teatamata saabuma, nii et uruomanikku ennast kodus pole. Koristab, va hoolas loom, ennast ja oma pesa. Suhtleb, magab, nuusutab värsket õhku ja naudib päikest, mida küll see suvi napilt pakkus.

 

Pime päev - 17. oktoobril

Postitas Looduskalender - N, 19.10.2017 - 12.12

Kirjutas ja pildistas Vello Keppart

Punakas päike kell pool üksteist oli, mis varsti muutus nähtamatuks

Punakas päike kell pool üksteist oli, mis varsti muutus nähtamatuks

17. oktoobri kella kaheksa paiku hakkas Jõgeval pilvisus suurenema, tõusvat päikest ei paistnud. Pilveliigid muutusid taevas üsna kiiresti, oodata oli vihma - tibutama hakkas kell üheksa.

Kell pool üksteist oli päike läbi pilvede nähtav (vt fotosid), kuid punakas ja seda võis vaadata nagu kuud, mille valgus ei olnud silmi pimestav.