Kevadrände kaamera 2018

Postitas Looduskalender - K, 18.04.2018 - 23.19

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Sissejuhatus Tiit Huntwww.rmk.ee

Lindude kevadrände vaatamiseks oleme kaamera üles seadnud Sassi poolsaarele Läänemaal - samasse piirkonda, kus sügisel saime jälgida peamiselt sookurgede ja haneliste rännet. Kevadrändel tuleb siia laheäärsetele niitudele toituma eriti hulgaliselt valgepõsk-laglesid. Esimesi valgepõsk-laglesid on juba lähedastel põldudel nähtud ja ka vaatluskohast  üle lendamas. Siia rannaniidule neil asja ei ole enne, kui on kasvanud juba veidi rohelist, mida noka vahele pista. Rannataimestik hakkab arenema alles siis, kui õhutemperatuur on püsivalt ööpäevaringselt vähemalt 5 soojakraadi. Jahe kevad ja külm meri pole Sassi niitudel veel taimestikul vohama lasknud hakata.  

Neljapäeval toimub Rein Marani uue filmi esilinastus

Postitas Looduskalender - K, 18.04.2018 - 17.17

19. aprillil kell 19.30 esilinastub Tallinnas, kinos Artis Rein Marani loodusteemaline koguperefilm „Peetrike Laanetagusel“ (53 min).

 

See on lugu väikese inimese looduse avastamise retkedest ja ümbritseva elurikkuse esmastest märkamistest. Peetrike on filmivaatajale justkui teejuht elust pulbitseva keskkonna juurde.

Nädal metsas. Pika sammuga kevad.

Postitas Aasta Loom - T, 17.04.2018 - 15.04
Sisu
ilves
Lumi läinud ja jäljeajamisega selleks korraks läbi. Kuidas siis ilvese toimetamisi jälgida ja kajastada? Aasta loom otsustas aga just selle aja alustuseks endast seni kõikse parema portree kinkida. Rajakaamera, mis sai nelja karu jälgedele seatud, osutus ka ilvese rajale juhtunud. Metsakiisud hulguvad üsna samu radasid pidi ja loodame sellel metsateel neid veelgi kohata.