Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

LUGEJAKIRI ja VIDEO

Postitas Looduskalender - L, 29.07.2017 - 09.09

Video salvestas ja mõtiskles Mati Sepp

Käin peaaegu igal õhtul sokkusid vaatlemas, et vähekesegi ümbruskonnas (salaküttise osas) vähemalt seniks kuni metskitsedel jooksuaeg vaibub. Lisaks sellele on hea looduses viibida ning elu üle mõtiskleda.

Üks lootustandev uudis salaküttide tegevuse suhtes tuli Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehelt ( www.ejs.ee ). EJS küll ei räägi otseselt sõnakestki salaküttimise probleemist, aga EJS tajub survet metskitsedele. Uudis selline: „Tulevikus peavad hakkama jahipiirkonnad iga kuu esitama kütitud suurulukite andmeid“. Esimese hooga ei ütle see uudis suurt midagi, aga seletaksin asja lahti.

Jalgsimatk Paljassaare linnumaailma

Postitas Looduskalender - R, 28.07.2017 - 12.07

Lugu ja visuaal Kaido Einamawww.reisijutud.com

Paljassaare poolsaar oli kunagi saar. Nii nagu paljud teised põhjaranniku saared, oli ka see asustatud rannakaluritega, siin käis meretagune elu ja rahvast sidus suure linnaga madal väin, mida sai heal juhul ka hobuvankritega ületada.

Nüüd on saar pealinnaga kokku kasvanud. Vahepealne militaarajastu on läbi, ka üheksakümnendate metallikauboi-ajastu möödas ning vahepeal üsna rämpsune maatükk enam-vähem puhtaks saanud. Autoga enam poolsaarele ei lubata.

Lindude pesitsuse ajal ei tohi ka jalgsi suurelt teelt kõrvale kalduda, kuid näiteks talveajal saab lausa jäämatku ette võtta. Alloleval kaardil ongi osa teekonda jää ajal tehtud. Suvel seda proovida ei saa.

VIDEO: esimene kurepoeg läks lendama

Postitas Looduskalender - N, 27.07.2017 - 17.17

Video salvestas Liz, LK foorumist

 

 

Must-toonekurg          Ciconia nigra

 

Täna võttis esimene kurepoeg ette päris lennu veidi peale kella ühte ehk pesast välja.

On pesaelu 65 päev ja juba kümne aasta must-toonekurgede veebikaamera ajaloo jooksul toimuvad need sündmused ikka enam vähem samal ajal.

Tavaliselt naasevad noorlinnud õhtuks pesale ja seda paari nädala jooksul. Täna pesast väljalennanu pole pimeduse saabudes tagasi lennanud. Hoiame meie lemmikutele pöialt, nende elus algab põnev aeg, kuid paraku ohtuderikas…