"Tere, Kevad!"

Postitas Looduskalender - N, 22.02.2018 - 12.12

Foto Arne Ader

Sinilill

Sinilill
 

Juba enam kui 20 aastat oleme koos kevadet otsinud ning oma leidusid ja tegemisi ka teistega jaganud. Soovime seda teha ka sel aastal.

Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.–9. klassi õpilased koos õpetajate ja vanematega ning ka loodusringid.

Kevade otsimine algab 1. märtsil ja kestab mai lõpuni.

„Tere, Kevad!” eesmärk on hoida sidet loodusega ning õpetada lapsi märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse.

Eesti jaoks uue liblika lugu

Postitas Looduskalender - N, 22.02.2018 - 10.10

Pildistas ja kirjutas Aare Lindt, www.loodusmuuseum.ee

 

Cucullia verbaci

 

2017. aasta 18.-20. juulini toimusid Eesti Loodusmuuseumi välitööd Lääne-Saaremaal. Kogusime eksponaate uuele näitusele ja püsiekspositsiooni, peale minu osales veel kolm kolleegi.

Sõrves kohtusime seal juba varem liblikapüüki teinud entomoloogidega (Teet Rubeni ja Erki Õunapiga Tartu Ülikoolist) ja kuulsime nendelt „pommuudis“ – on leitud Eestile uue kaelusöölase liigi röövikuid.

Eelteave pärines 2016. aastast soomlase Timo Pettay fotolt, kes oli tundmatuid röövikuid leidnud ja pildistanud Mõntu sadamas Saaremaal.

Poolsaba talvelugu

Pildistas ja kirjutas Arne Kiin

Looduskalender N, 22.02.2018 - 09.09

Poolsaba sööb vilja

 

Leevike      Pyrrhula pyrrhula

 

Talilinnukaamera - urvalind

Külalisi tutvustab Linnuvaatlejawww.linnuvaatleja.ee

Looduskalender K, 21.02.2018 - 12.12

Urvalind on Eestis kõikuva arvukusega talvitaja, keda mõnel talvel on siin kuni pool miljonit isendit. Peamiselt märtsis ja aprillis ning oktoobris ja novembris näeb neid Eestist ka arvukalt läbirändamas.

Urvalindude emas- ja noorlindudel on punane vaid otsaesine, vanadel isaslindudel on punakaid sulgi ka rinnaesisel.

Urvalindude emas- ja noorlindudel on punane vaid otsaesine, vanadel isaslindudel on punakaid sulgi ka rinnaesisel. / foto: Arne Ader (www.loodusemees.ee)

Siberist pärit ruskerästas eksis Tartumaale

Postitas Looduskalender - K, 21.02.2018 - 10.10

Linnuvaatleja uudis, www.linnuvaatleja.ee

Linnuhuviline Andrus Salu pildistas eelmise nädala neljapäeval, 15. veebruaril Tartumaal Savka külas Euroopasse harva eksivat ruskerästast (Turdus naumanni). Seda Siberis pesitsevat liiki on linnuharulduste komisjoni andmetel Eestis varem kohatud vaid korra– 15.-21.11.2012 Kihnu saarel Rootsikülas. Ruskerästa levikukaarti vaata linnukaitseühenduse BirdLife International kodulehel.

Ruskerästas Tartumaal Savka külas 15.02.2018