Päev Loodusemees.ee pildipangas

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Suurvidevlane - meie suurim nahkhiir

Postitas Looduskalender - E, 29.08.2016 - 16.16

Tekst ja foto Triinu Tõrv, MTÜ Suurkõrv

Suurvidevlane

 

Suurvidevlane            Nyctalus noctula


Suurvidevlane on Eesti suurim nahkhiir. Tema tiibade siruulatus võib küündida neljakümne sentimeetrini, seega peaaegu poole suurem näiteks pargi - nahkhiire tiibade siruulatusest. Kaalugi on sellel suurel nahkhiirel peaaegu "kohukese jagu" ehk kuni nelikümmend grammi. Teised meie nahkhiired jäävad sellele kaalule tunduvalt alla.

Eesti Loodusmuuseum tutvustab septembriõhtutel salapäraseid nahkhiiri

Postitas Looduskalender - E, 29.08.2016 - 14.14

Eesti Loodusmuuseum ja MTÜ Suurkõrv annavad teada

Foto Rauno Kalda

Veelendlane

Neljal septembrikuu õhtul kutsub Eesti Loodusmuuseum kõiki lähemalt tutvuma nahkhiirtega – 1. septembril tutvustab selle sügise esimene Öökulli akadeemia nahkhiirte elu ja suhteid inimesega ning 2., 3. ja 4. septembril toimuvad hilisõhtused nahkhiireretked Tallinna kesklinnas.

Tihtipeale peljatud nahkhiired elavad kõikjal meie ümber, ka Tallinna kesklinnas. Septembrikuu esimeses Öökulli akadeemias ja kolmel nahkhiireretkel uurimegi, mida me meile tegelikult päris lähedal elavatest nahkhiirtest teame ning millised loomad on nahkhiired tegelikult.

„Laste kliimaauhind - 2016“ ootab osalejaid

Postitas Looduskalender - E, 29.08.2016 - 10.10

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus annab teada

Rootsis esmakordselt korraldatav auhinnakonkurss Children’s Climate Prize 2016 ootab osalema 10-16-aastaseid noori üle maailma, kes on miskil moel oma tegevusega panustanud keskkonna või kliima hoidmisesse.

Konkursi raames otsitakse uue põlvkonna kliimakangelast, kes tõmbab tähelepanu meie planeedi eest hoolt kandmise vajalikkusele ja tegutseb puhtama ja jätkusuutlikuma tuleviku nimel.