Kesktalvine veelinnuloendus - 2018

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 03.01.2018 - 09.09
Autorid

EOÜ annab teada, www.eoy.ee

Foto Arne Ader

Bild
rahvusvaheline kesktalvine veelinnuloendus
Textkörper

Kätte on jõudnud jaanuar ning aeg on sättida sammud veekogude äärde, kuna on käimas järjekordne rahvusvaheline kesktalvine veelinnuloendus. Seekord siis juba järjekorras viiekümne teine.

Aastal 2018 on valitud loenduse keskseteks kuupäevadeks 13-14 jaanuar. Nii nagu varasematel aastatel lähevad kirja ka kõik teised jaanuaris tehtud vaatlused, sest paljudel vaatlejatel ei pruugi keskne nädalavahetus vaba olla või pole ilmad vaatluseks sobivad.

Loendusmaterjalid (ankeedid, vaatlussektorid) leiate Eesti Ornitoloogiaühingu koduleheküljelt, projekti "Kesktalvine veelinnuloendus" alt: LINK

Vaatlejad kes sisestavad oma vaatlusandmeid e-elurikkusesse, palume kindlasti märkuste lahtrisse ära märkida vaatlussektor ning mitu protsenti sektorist vaatlustega kaeti. 
Need kes e-elurikkust veel ei kasuta, palume vaatlustulemused saata elektrooniliselt, aadressil: leho.luigujoe@gmail.com 

Või postiga, aadressil: EOÜ, Talvituvad veelinnud, Veski 4, Tartu 51005.

Ürituse rahvusvahelisest mõõtmest annab ülevaate:

https://www.wetlands.org/news/value-counting-birds-people-nature/

https://www.facebook.com/iwc50/

 

Paralleelselt toimub sellel aastal ka rahvusvaheline luikede loendus. Luikede puhul palume kindlasti kirja panna pesakonna suurused. Seda on suhteliselt lihtne teha isegi suurte parvede puhul, kui jälgida noorlindude liikumist parves. Reeglina hoiavad pesakonnad kokku.

 

Jõudu ja head uut aastat
Leho Luigujõe

 

Kühmnokk-luikede pesakond

Kühmnokk-luikede pesakond

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite, um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere informationen“.