Eile saabus esimene laine suuremast sookurgede rändest

Enviado por Looduskalender el Sáb, 16/09/2017 - 20:20
Autorid

Time-lapse video pani kokku Omar Neiland

 

Eilse päeva ülevaade

Cuerpo

 

Sookurg       Grus grus

 

Eile päeva teisel poolel jõudsid Lääne-Eestisse sookurgede esimene suurem rändelaine Soomest. Loodetool soosis rändureid ja veebikaamera vahendusel oli massilist ülelendu näha kella poole seitsmest kuni pimedani. Kaamera vaatevälja, aga juba pimedas jäi ööbima vähemalt paarsada sookurge, hommikul lahkuti enne päikese tõusu. Ööbima jäädakse madalasse kaldavette, et kõikvõimalikke häirijaid vältida. Juba üleeilsest on veetase umbes kolmkümmend sentimeetrit tavapärasest kõrgem.

Rändepeatusele jäävad linnud toituvad päevasel ajal koristatud terviljapõldudel. Maanteedel liikujad hakkavad sookurgi nüüdsest tihemini märkama.

Täna tuul rändureid ei soosi, puhudes edelast kuni 15 m/s. Aga juba saabunuid sookurgi oli näha ja kuulda alates kella seitsmest õhtul.

Ootame sobivaid rändeilmasid, siis saame anda juba hinnangu palju sookurgi Matsalu kandis rändepeatusele jääb.

Anti Karlin saatis eile õhtul kaardi Soome sookurgede peatuskohtadest.

Soome kaardil on sinisega märgitud paikades kogunenud rändele üle tuhande sookure ja lõunarannikul kollasega märgituna üle kuue tuhande linnu.

Soome kaardil on sinisega märgitud paikades kogunenud rändele üle tuhande sookure ja lõunarannikul kollasega märgituna üle kuue tuhande linnu.

Sookurgi tutvustame lähemalt järgmisel nädalal.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.