Metskitse aasta 2017

Nädal metsas. Suured nahksed sarved.

Postitas Aasta Loom - E, 20.03.2017 - 08.26
Avapilt
Sisu

Sokkude nahksed sarved on jõudnud pea täismõõtu kasvada.

 

 

Läinud nädala soojad jõudsid sulatada enamuse lumest. Valgeid lapikesi peitis veel vaid metsaalune. Metskitsekari hakkab lagunemise märke näitama. Kui videos näeme väikest osa talvisest karjast veel koos, kipuvad muul ajal sokupoisid juba eraldi liikuma. Kaks uhkete sarvedega vanemat sokku ja paar eelmise aasta possi, kelle päid saavad sel suvel ehtima esimesed väikesed pulgad.

Laste rajakaameral külas

Postitas Aasta Loom - P, 12.03.2017 - 10.00
Avapilt
Sisu

Ridala Põhikooli neljas klass kutsus aasta looma kodulehe toimetuse külla oma rajakaamerat vaatama. Kaamera on peidetud kooli juurest viie kilomeetri kaugusel asuvasse Vätse külla, neljanda klassi õpilase Eriku maja juurde. Kui tulime autost välja, suundusime maja taha metsa väikesele lagendikule, kuhu oli raputatud maha natuke vilja ja tulba otsas soolakivi. Puistasime juurde Haapsalu turult ostetud  juurikaid: porgandeid ja kapsalehti – need kitsele meeldivad. Sel hetkel ei olnud platsil muidugi ühtegi looma – meie ringitrampimine hirmutas neid. Ent rajakaameras on loomade päevased külaskäigud kenasti jäädvustatud. 

Kes siis soolakul veel käivad? Võtame puu küljest ühe kaamera kaasa – ja ruttu sooja tuppa vaarikavarre teed jooma ja pilte vaatama!

 

Kabrad metsa all

Postitas Aasta Loom - K, 08.03.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Üks pilt kitsedest ka ülaltpoolt. Tarmo Mikussaare droonivõttel näeme kitsekarja hõredas metsas. Täpselt niimoodi nad talvel oma aega koos veedavad ja väga palju ringi ei liigu. Eriti, kui toitu on läheduses külluses. Siis ei liiguks metskitsed üldse! 

Nädal metsas. Metskitse aasta esimene.

Postitas Aasta Loom - L, 04.03.2017 - 01.48
Avapilt
Sisu

Alustame metskitse aasta rubriiki nädal metsas. Hakkame jälgima ühe Harjumaa lõunaosas asuva metsamassiivi äärealadel elavaid karjakesi. Praegu käime kuuepealise karja radadel, kuhu kuuluvad kolm sokupoissi ja kolm emaslooma.

Kitsedele on aasta algus meeltmööda olnud. Lumikate pole toiduotsinguid ega liikumist seganud. Samuti on toidupoolist rikkalikult. Viimase tõttu on olnud tegu ka nende rajakaamerate ette meelitamisega.

Kari veedab valdava osa ööpäevast metsavarjus noorte puude ja põõsaste mahlaseid oksi ampsates. Hommikutundidel ja päikeseloojangu ajal tulevad aga suurele põllule talirapsi maitsvaid lehti sööma, mida ei pea ka enam lume alt välja kraapima, sest kõrgelt käiv päike ja plusskraadidega valge aeg sulatab rohkem kui taevast lisa tuleb.

mets

Laste rajakaamera - kas sokukese sarved juba suuremad?

Postitas Aasta Loom - K, 01.03.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Ridala kool kirjutab: 9. veebruar. Kas sarved on juba pikemad? Ega vist! Aga soolakuubik ja maha puistatud vili on ootamas ning meie uudishimulik sokuke ka kohal.

Ridala Põhikooli 4. klassi rajakaamerasse püüti taas pilt metskitseisandast. Lapsed nägid nädal hiljem, et esimesel korral kaadrisse jäänud sokk on jälle platsil soolakuubiku juures käinud. Klass otsustas hakata kaamera abil sokku tähelepanelikult jälgima.

Asu Metskitse aasta 2017 jälgima