Kotkapoeg kahe kuune

Postitas Looduskalender - P, 24.06.2018 - 12.12

Veebikaamera pilt Rebelde, LK foorumist

 

Merikotkas        Haliaeëtus albicilla

 

Kotkapere lagunema hakanud pesast on kahe nädalaga järgi jäänud vaid tugipuud. Muretsema panid muidugi nädala sees olnud tormipäevad ja tugevad vihmahood, aga kõik möödus ilma eriliste viperusteta.

Kotkapoeg on kahe kuune, turnimine ja tasakaalu hoidmine selge ning tugeva tuulega ka „rumalusi“ ei tehtud – seega peaks füüsiline ettevalmistus hea olema.

10 fakti huntide kohta

Postitas Aasta Loom - P, 24.06.2018 - 12.00
Sisu

Seoses huntide tagasitulekuga on itaallased teinud toreda video 10 peamisest küsimusest, mis huntide osas võivad tekkida. Kuigi video on ka ilma jututa arusaadav, oleme itaaliakeelse teksti ka eesti keelde tõlkinud.

1.    Kas on tõsi, et hundid ründavad inimesi? VALE. Hundid kardavad inimesi üle kõige ning agressiivsus on väga ebatõenäoline. Kas tead, mitut inimest on hundid Itaalias viimase 200 aasta jooksul rünnanud? Null.

Jaanitule rõõm

Postitas Looduskalender - L, 23.06.2018 - 09.09

Kirjutas Kristel Vibaste

Foto Arne Ader

Jaanituli Otepää linnamäel

Jaanituli Otepää linnamäel

Tihti kuuleme nurinat, et jaanipäeval sajab meil alati vihma. Sajabki, suure tõenäosusega, sest Eestis sajab merelise asendi tõttu kahel kolmandikul päevadest.

Aga võibolla ongi seetõttu meil tulepühasid nii palju. Tuld tehakse kolmekuningapäeval, küünlapäeval, maarjapäeval, jüripäeval, volbripäeval, jaanipäeval, leedopäeval. Alles lauritsapäevast, 10. augustist saabub täielik tuletegemise keeld kuni hingedeajani. Sest juuli viimaste nädalatega saabub meile tavaliselt kuum põuaperiood. Vanasti oli sel ajal rangelt keelatud isegi toas tule üles võtmine.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.