Aeg alustada ornitofenoloogilisi vaatlusi

Postitas Looduskalender - R, 03.03.2017 - 18.18
Autorid

Ornitoloogiaühing annab teada

Foto Arne Ader

Kiivitajad

Kiivitajad

Sisu

Esimese Eesti fenoloogilise vaatlusvõrgu rajas Loodusuurijate Selts 1922. aasta varakevadel. Kui 1948. aastal piirduti vaid kevadiste muutustega, siis järgnevatel aastatel lisandusid aastaringsete tähelepanekute registreerimised. Täna koguvad vaatlejad andmeid rändlindude kevadise saabumise ja sügisese lahkumise, talilindude saabumise ja lahkumise, sookure, hanede ja laglede rände ning muude fenoloogiliste ilmingute kohta.

 

Vaatlustulemused on kokku võetud 14-l korral ja välja antud kogumike sarjas “Abiks loodusevaatlejale”. Väljaannete koostamisse on enim panustanud A. Lint, I. & L. Rootsmäe ja H. Veromann, kellede loomingut on piiratud koguses veel võimalik ühingu kontorist saada.

 

  1. Ader ja J. Keskpaik analüüsisid vaatlusandmeid linnustiku seireks kasutamise seisukohast ja tulemused olid optimistlikud. Tänu järjepidevatele vaatlustele annab projekt võimaluse linnustiku pikaajaliste muutuste jälgimiseks. Projekti tulemusi kasutati 1994 – 1998. a Eesti riikliku bioloogilise seire programmis.

 

Kõik juhendmaterjalid leiate juba EOÜ kodulehelt: LINK


Projektijuht Tiiu Tali
feno@eoy.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.