VIDEOD: nii saabus kuldnokk

Postitas Looduskalender - N, 16.03.2017 - 21.21
Autorid

Videod salvestas Olle Koert, www.tt.ee

Sisu

Rändlinnud saabuvad ja tihase pesakasti ilmub tänavu juba kolmas asukas - koldnokk.

 

 

Kell 17:25 saabus suur-kirjurähn oma tavapärasesse ööbimiskohta – tihase pesakasti, kus ta tänavu talvel rasvatihase turvalisest ööbimiskohast „suurema õigusega“ välja tõrjus. LK püsivaatajad on seda videot kindlasti näinud. Rähn toimetas oma tavalisi õhtuseid tegemisi, tukkus veidi.

 

 

Paarkümmend minutit hiljem hakkas pesakastis  nihelema ja veidi peale kuut, aga juba hämaras lahkus pesakastist. Õhtuhämaras väljalendu pole keegi vaatajatest rähni puhul varem märganud:

 

 

…täpselt kaks minutit hiljem saabus kuldnokk esimesele visiidile, kontrollis juba päris hämaras paarkümmend minutit ümbruskonda ning jäi pesakasti öömajale. Vaata veebikaamerast: LINK

Kõik toimus hämmastavlt rahumeelselt nagu oleks rähn mõistnud, et nii ehk teisiti tuleb omale tänavu uus pesaõõnsus oma perekonnale raiuda nagu ka varasematel aastatel ja kuldnokale on see pesakast sobivam…

Seda, et täna kuldnokki tutvustav lugu LK-s ilmus on „puhas juhus“ - aga nõnda asjad lihtsalt toimuvad . Igatahes  huvitav, vaatame, kuidas varakevad edasi areneb.