Oleme kakupoegade koorumise ootel?

Postitas Looduskalender - T, 11.04.2017 - 05.17
Autorid

Pildi napsas Maggy, LK foorumist

Image
Klaara täna hommikul haudumas
Sisu

Klaara täna hommikul haudumas

 

Kodukakk        Strix aluco

 

Vaatame ajas tagasi - Klaara munes munad 15, 18, 21, ja 24. märtsil. See on kodukakkudel tavapärane, et munad munetakse mõnepäevaste vahedega.

Peale esimese muna munemist alustab emaslind ka haudumisega. Kuni teise munani nägime emaslindu õhtuti päris tihti veel väljas liikumas – ju neil oli vaja isaslind Klausiga veel kokku saada ning suhelda. Haudumise ajal peetakse sidet alates hämarikust huikamisega – hea Klaaral teada, kas Klaus liigub juba pesapaku läheduses ringi ning kas midagi nokapärast võiks samuti loota. Pesast väljub Klaara peale kella üheksat, siis saab veidi pesapakus „kangestunud konte“ sirutada.

Haudeaega, esimese muna koorumiseni kulub neli nädalat (olenevalt ilmadest vahest sutsu kauem). Niisiis võiksime lähipäevil esimest koorunud kakupoega näha.

Viimastel päevadel on Klaara päris aktiivselt „munadega suhelnud“, viimaste päevade tormised ilmad pole meil  andnud võimalust kakutibu piiksumast kuulda. Kui Klaaral on vaja “esmakoorunut“ soojendada ei pruugi ta õhtul pesapakust välja lennata.

Klaus on hauduva emaslinnu eest kenasti hoolt kandnud – toonud pesasse nii pisinärilisi (uruhiiri, leethiiri, mügrisid), kui ka mõne värvulise.

Kus isaslind oma päevad mööda saadab? Klaus tukub tihedas vanas kuusehekis, kus toetab ühe küljega vastu puutüve…

Oodata on meil jäänud päris vähe.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.