Kaugel Taiwanis HsinChu loomaaias jälgitakse põnevusega must-toonekurgede elu suurelt ekraanilt

Postitas Looduskalender - K, 19.04.2017 - 10.29
Autorid

Tekst: Kaido Einama
Fotod: HsinChu Zoo, Pei-Hsin Chen

Image
Real Life / Real Time
Sisu

Talvel käis Looduskalendril Tallinnas külas Hiina kunstnik Pei-Hsin Chen, kes oma ülikooli lõputööna paigaldas Londonis ühte käidavasse kohta suure ekraani, millelt võis näha kuue kuu jooksul Läti must-toonekure kaameras toimuvat. Sellest kirjutas ka Maaleht. Suurlinna loodusest võõrdunud möödujatele pakuti võimalust end kurekaameras jäädvustada – kui keegi möödus ekraanist, libises 4-5 sekundi pärast üle kurepesa mööduja vari. Kes tahtis, võis enda varju looduses siis pildistada.

Praegu aga on must-toonekure kaamera üles pandud „Real Life / Real Time“ jätkuprojektina Taiwanis ning on avatud HsinChu loomaaias 30. aprillini. Just levis seal loomaaiakülastajate ja sõprade hulgas kulutulena oluline uudis – pessa tekkis esimene muna.

Pei-Hsin Chen tutvustab asjade kulgu Facebooki lehel, selgitades kiirustavatele inimestele, et linnuelu näib suurel ekraanil küll väga aeglane, kuid muutub pidevalt. Kindlasti aitab see asjatust tormamisest korraks peatuda ja vaadata, millises tempos käib elu looduses, puu otsas kurepesas.

Installatsioon HsinChu loomaaias.

HsinChu Zoo asub Taiwanis kahe tunni autosõidu kaugusel Taipeist, meie mõistes nagu Tartus. Kuna loomaaed läheb kohe uuendamisele, siis peab kurekaamera suur ekraan leidma omale järgmiseks kuuks uue koha. Pei-Hsin on lootusrikas ja kuna senised kunstiprojektid on olnud populaarsed, loodab ta selle koha maikuus leida.

Näitus, kus ka kurekaamera on esitletud suurel ekraanil, tutvustab loomaaia tulevikuvõimalusi. Üks võimalus ongi näha selge otsepildiga suurelt ekraanilt loomi nende endi elukeskkonnas, mitte puuris. Just nii näitab must-toonekurgede elu ka kurekaamera.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.