34. NÄDAL 21.8.2017.-27.8.2017. Jõgeva ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 29.08.2017 - 12.12
Autorid

Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart

Image
Pihlakad on täis punetavaid marjakobaraid
Sisu

Pihlakad on täis punetavaid marjakobaraid

Tundub, et suvi sai otsa. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur tõusis nädala jooksul ainult kahel päeval 13 kraadist kõrgemale ja soojematel päevadel tõusis maksimaalne õhutemperatuur ainult 17 kraadini.

Taevas oli valdavalt pilves ja sadas sageli. Nädala sajusummaks kogunes Jõgeva ümbruses 26...34 mm. Esmaspäevast reedeni päikest peaaegu näha ei olnudki, nädala lõpp oli päikselisem ja kuivem. Tänu pilves taevale, öökülma sel nädalal ei esinenud. Minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti linna idaservas neljapäeva öösel 6,6 kraadi. Kiire jahenemine algas ka selgeks muutunud taevaga pühapäeva õhtul.

Oder on koristuseks küps

Oder on koristuseks küps

Talirukis ja -nisu ootasid põldudel koristamist ja luitusid vihmadest. Samuti oli oder juba saanud täisküpseks, pea alla murdunud. Mõnel pool tee ääres võis näha ka veel koristamata talirapsi.

Saprofüütsed seened talinisul

Saprofüütsed seened talinisul

Hommikuti olid taimed rohkest kastest ja öisest udust märjad ning sageli ei jõudnudki enne alanud vihmahooge ära kuivada. Saaki koristati igat sobivat hetke kasutades. Suvinisu ja kaer siinkandis veel koristusküpseks ei saanud. Augusti keskpaiku külvatud talirüpsi- ja -rapsipõllud tärkasid. Tehti ettevalmistusi taliteraviljakülviks.

Puishortensia kultivar

Puishortensia kultivar

Aedades muutusid juba suveõunad maitsvamaks, kuigi seemned olid veel valged. Oli aed- ja puis-hortensiate, gladioolide, hiina aedastrite, jorjenite õitseaeg.

Metsades võis siinkandis veel vähe riisikaid leida. Puud püsisid rohelised ja toomingatel oli vähe märgata lehestiku hõrenemist.

Lehevaablase Nematus pavidus ebaröövikud raagremmelga lehte söömas

Lehevaablase Nematus pavidus ebaröövikud raagremmelga lehte söömas

Lehtedest jäävad järgi vaid rootsud

Lehtedest jäävad järgi vaid rootsud

 

Jõgeval 28.8.2017.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.