Seenenädala üritused TÜ loodusmuuseumis ja botaanikaaias jätkuvad seeneretke ja näitusega

Postitas Looduskalender - K, 06.09.2017 - 21.21
Autorid

Ülikooli loodusmuuseum annab teada

Foto Arne Ader

Lepamampel

Lepamampel

Sisu

7. septembril kell 10.00 algab Tartust Vanemuise 46 õppehoone eest seeneretk Lõuna-Eesti metsadesse ning kogutud saaki esitletakse 8. ja 9. septembril iga-aastasel seenenäitusel.


Mükoloogide Teele Jairuse ja Külli Kalamees-Pani juhendamisel sõidetakse 7. septembril Lõuna-Eesti metsadesse seenele. Huvilised saavad korjata nii söögiseeni kui ka muid huvitavaid seeni, millest koostatakse loodusmuuseumis seenenäitus.

8. ja 9. septembril kella 10.00-18.00 saab Tartu ülikooli loodusmuuseumis külastada iga-aastast seenenäitust. Tutvuda saab seeneriigi mitmekesisusega kännu- ja kukeseentest kuni mürgiste kärbseseenteni. Mõlemal päeval on kohal mükoloogid, kes tutvustavad seeni ja aitavad neid määrata.

 

Rühmakülastused palume eelnevalt registreerida telefonil või aadressil:

loodusmuuseum@ut.ee.

 

Seenenädala peakorraldaja bioloog Külli Kalamees-Pani hinnangul on tänavune seenesaak Eestis igati korralik. “Ilmastik on seenekasvuks olnud soodne. Metsast võib leida juba näiteks kitsemampleid, lambatatikuid, soopilvikuid ja kasepuravikke. Just praegu on saabumas suur puraviku puhang, “ kommenteerib Kalamees-Pani.

 

Lisateave:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Vanemuise 46, Tartu
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.