Valgamaal korraldab EOÜ kassikaku otsimise talgud

Postitas Looduskalender - L, 16.09.2017 - 08.08
Autorid

EOÜ annab teada, www.eoy.ee

Foto Kaarel Kaisel

Kassikakk

Kassikakk

Sisu

Kutsume kõiki huvilisi 29. sept - 1. okt Valgamaale Soontaga kaitsealal ja selle ümbruses toimuvale kassikaku otsimise talgutele. Talgute käigus püütakse üles leida ka Põru must-toonekure pesa ja Soontaga kanakulli. Talgutel osalemine on prii, talgulisi ootame appi mitmekümne ringis. Talgute lõpus toimub ühine EuroBirdwatch2017, mille käigus pannakse kirja kõik kohatud linnuliigid. Talgud toimuvad EOÜ mälumängusarja ühe väljundina.

Taustaks - kassikakk on I kategooria kaitsealune linnuliik, kelle arvukus on viimase veerandsaja aasta jooksul tunduvalt vähenenud. Neid pesitseb Eestis veel ligikaudu 50 paari. Kassikakud pesitsevad maapinnal, enamasti valgusküllases vanas männimetsas. Kassikakk on paigalind, kes kasutab samu elupaiku aastakümneid. Arvukuse kahanemine on peamiselt tingitud vähesest sigimisedukusest, mida põhjustavad pesarüüste, pesitsusaegne häirimine, saakloomade arvukuse muutused ja piirkonniti ilmselt ka liigikaaslaste vähesus. Kuna kassikaku pesa asub enamasti maas, on see ka röövlitele lihtsalt kättesaadav.

Rohkem infot kassikaku kohta saab lugeda: LINK

 

Talgute käigus otsitaksegi selle väärika linnu tegevusjälgi maastiku läbikammise teel. Kohapealseid töid aitavad planeerida Rein Nellis ja Tarmo Evestus.

 

Kui soovid talgutel osaleda, pane end kirja: LINK

Päevakava: reede, 29. september

Kogunemine alates kell 19.00 Soontaga metsamaja juures

Õhtusöök oma moonakotil

20.00 Laagri avamine, kassikakujutt ja välitööde jagamine

22.00 Mälumäng lõkkevalguses

 

Laupäev, 30. September

08.30 Hommikusöök
09.34 Talgutöö algus - maastiku läbikammimine lindude tegevusjälgede otsimiseks ruutude kaupa
Lõuna metsas, lõunapaki saab kaasa
18.41 Talgutöö lõpp
19.00 Saun ja õhtusöök
21.00 Kokkuvõtted välitöödest

 

Pühapäev, 01. Oktoober

09.00 hommikusöök
10.00 Maja korrastamine ja laagriala kokkupanek
11.00 Ühine EuroBirdwatch2017

 

Talgutel toitlustab Naiskodukaitse Valga ringkond. Majutus toimub Soontaga metsamajas (ööbijate arv piiratud) ja traditsoonilistes köetavates telkides. Juhime tähelepanu, et kohapeal puudub võimalus kasutada elektrit.

Kaasa võtta: magamiskott ja -matt, veepudel, toidunõud, GPS või laetud nutitelefon, isiklikud hügieenitarbed, veekindlad matkajalanõud, ilmastikule vastavad välitööriided, saunatarbed, võimalusel binokkel/vaatlustoru.

Talgute läbiviimist toetavad loodusteemalise mälumängusarja osalejad, Eesti Ornitoloogiaühing, Tartu Loodusmaja, Naiskodukaitse Valga ringkond, Kaitsevägi, RMK.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.