VIDEO: nädalalõpu talilinnuvaatlus

Postitas Looduskalender - E, 29.01.2018 - 12.12
Autorid

Video Ahto Täpsi

 

Sisu

Kas Sina vaatlesid ja loendasid linde nädalavahetusel?

26.-28. jaanuarini toimus talvine aialinnuvaatlus, millest on kujunenud Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim rahvateaduse algatus.

 

Ornitoloogiaühingu esmased vaatluse kokkuvõtted:

Nädalavahetusel loeti kokku üle 44 000 linnu

Möödunud nädalavahetusel üheksandat korda toimunud talvisel aialinnuvaatlusel vaadeldi esialgsetel andmetel üle 44 000 linnu vähemalt 60 liigist. Esmaspäeva hommikuks olid oma vaatlused Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud juba 1700 linnusõpra, kes tegid aialinnuvaatlusi 1200 paigas üle Eesti. Oma vaatlusi saab edastada veel kuni 5. veebruarini.

Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas pea kolmandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt eelmistele aastatele mahtusid esiviisikusse veel rohevint, põldvarblane, leevike ja sinitihane. 

Vaatlustulemusi mõjutas vaatluspäevadel valitsenud sulailm, mille tõttu on lindude vajadus toidumajades leiduva lisatoidu järele väiksem. Keskmine lindude arv vaatluskohas oli külmade talvedega võrreldes 20% madalam, mitmed vaatlejad teatasid aga lindude täielikust puudumisest. Põnevamatest liikidest kohati punarinda, käblikut, värbkakku  ja hallõgijat. 

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid. Tuletame meelde, et vaatlustulemusi ootame kuni 5. veebruarini. Neid saab sisestada aialinnuvaatluse kodulehel: http://www.eoy.ee/talv/vaatlused/

või saata postiga  (Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005).

Viidatud kodulehel saab reaalajas jälgida kõiki juba sisestatud vaatlusi ja nende paiknemist kaardil.

Oodatud on ankeedid ka nendest vaatluskohtadest, kus vaatlustunni jooksul ühtegi lindu ei kohatud, sest lindude puudumine on sama oluline info kui lindude olemasolu.

Lõplik kokkuvõte avaldatakse veebruari keskel.

 

Lisainfo:

Aarne Tuule

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator

talv@eoy.ee

58002869

www.eoy.ee/talv

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.