4. NÄDAL 22.1.2018.-28.1.2018. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 30.01.2018 - 14.14
Autorid

Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart

Image
Leevikesed Jõgeva mõisapargis
Sisu

Leevikesed Jõgeva mõisapargis

Esmaspäeva hommik oli udune ja puudele tekkis nõrk härmatis. Minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti nädala esimesel päeval -8 °C ja maksimaalseks -2 °C.

Põllud olid viiesentimeetrise lumekorraga kaetud, millest kõrgemad nukid välja paistsid, muutes künnipõllud

musta-valge kirjuks.  Päeval sadas lund. Hooti oli sadu tihe ja tuiskas. Lume paksus kasvas järgmiseks (teisipäeva) hommikuks 8-11 cm paksuseks, mis suutis juba ka enamiku künninukkidest ja oraselehtedest varjata. Lund oli rohkesti ka puude okstel. 

Tuisune kolmapäev

Tuisune kolmapäev

Kolmapäevaks muutus ilm tuuliseks. Tugev tuul puhus kõrgemad põlluosad peaaegu paljaks. Sadas lund ja lörtsi. Aegajalt tuiskas katustelt lund maha ja keerutas maapinnalt kõrgele õhku. Seisvate autode aknad kattusid päeval jääkorraga. 

Neljapäeva hommikuks oli toimunud suur ilmamuutus – sadas vihma ja põldudele olid tekkinud juba esimesed lumeta laigud. Õhtuks tõusis maksimaalne õhutemperatuur 4,2 kraadini ja lumi kadus põldudelt. Kuna lumikate oli olnud õhukene ja kohev, siis suuri veeloike ei moodustunud, kuigi muld oli korralikult külmunud. Ilm püsis soe ja maa jäi mustaks ka järgneval kahel päeval.

Vahtral hakkas ajutiselt mahl tilkuma.

Laupäeval püsis udu kogu päeva jooksul ja päev tundus eriti pime. Muld jõudis plusskraadidega pinnalt 2-5 cm sügavuseni üles sulada. 

Uuesti hakkas lund sadama ja tekkis lumikate pühapäeva hommikupoolikul. Enne lumesadu olid hommikul veeloigud jääs ja muld pealt veidi külmunud, mille all püsis mõne sentimeetrine sulakiht.

Maarjakask

Maarjakask

 

Jõgeval 29.1.2018.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.