Teadusfoto konkursi võidutööd

Postitas Looduskalender - T, 13.02.2018 - 19.19
Autorid

Vikipeedia annab teada

Sisu

Võistlus on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest ja seda korraldas MTÜ Wikimedia Eesti. Konkursile esitati 144 fotot ning auhinnad anti välja viies kategoorias.

Jäädvustatud on kahe fluorestseeruva värvaine edasikandumise ja segunemise poorses kolmemõõtmelises keskkonnas.

Üldkategooria parimaks kuulutati Mihkel Kree. Jäädvustatud on kahe fluorestseeruva värvaine edasikandumise ja segunemise poorses kolmemõõtmelises keskkonnas. 16 mm läbimõõduga helmeste murdumisnäitaja on sama, mis ümbritseval veel, muutes keskkonna läbipaistvaks ja võimaldades tasandilise laserkiire valguses värvaine liikumist ja segunemist poorses keskkonnas visualiseerida.

Teadusfotode konkursi eesmärgiks on populariseerida teadust ning fotograafiat, kui teadustöö vahendit kvaliteetsete ning teadustöö eri tahke avavate materjalide kogumisele ja kasutajatele kättesaadavaks tegemisele.

Konkursile esitatud fotod on vabakasutuslitsentsiga, mis tähendab et neid võib kasutada autori nime ning litsentsimärgist ära tuues erinevates väljaannetes ja meediumites.

Auhinnatud tööd leiate: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Teadusfoto_2017/Parimad

Konkurss toimus viiendat korda. Algselt Eesti sisese võistlusega alanud fotode kogumine konkursi kaudu on nüüdseks kasvanud ülemaailmseks ettevõtmiseks. Konkursil osales üle kahe tuhande osavõtja, umbes kümne tuhande tööga.

Eesti võistlusel auhinnatud fotod osalevad Wiki Science Competitioni rahvusvahelises finaalis, võitjad selguvad märtsikuu lõpuks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.