Tornide linnuvaatluspäevalkohati enim liike Ilmatsalus

Postitas Looduskalender - E, 14.05.2018 - 09.09
Autorid

EOÜ annab teada

Foto Arne Ader

Naaskelnokk

Naaskelnokk

Sisu

Laupäeval, 12. mail toimus Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud tornide linnuvaatlus. Tornide linnuvaatlusel laekusid tulemused 13 vaatetornist, kus vaadeldi ühtekokku 148 liiki linde. Vaatlustorne külastas enam kui 70 huvilist.

Seekordne tornide linnuvaatluspäev oli kõikjal soe ja päikseline. See oli küll meeldiv vaatlejatele ja torne külastanud huvilistele, aga paljudes kohtades täheldati just sooja ilma tõttu lindude väiksemat laulmisaktiivsust. Paljudes vaatluspaikades täheldati hanede ja laglede rännet, kes on just praegu jätkamas oma rännet arktilistele pesitsusaladele Loode-Venemaal ja Skandinaavias. 

Kõige enam liike õnnestus tänavu registreerida Ilmatsalu vaatlustornist Tartumaal, kus Mariliis Paal ja Raul Vilk vaatlesid 8 tunni vältel 90 linnuliiki. 

Suuremaid haruldusi seekordsel tornide vaatluspäeval ei kohatud, kuid linnutornidest nähti siiski palju põnevaid või äsja rändelt saabunud linnuliike, nagu rukkirääk, naaskelnokk, peoleo, kuldhänilane ja kukkurtihane. 

Tornide linnuvaatluspäeva detailsemate tulemustega saab tutvuda siit

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki tornide linnuvaatluspäeva juhendajaid: Sten Lassmann, Eedi Lelov, Toomas Mastik, Linda Metsaorg, Kalle Muru, Riho Männik, Urmas Männik, Kadri Niinsalu, Margus Ots, Mariliis Paal, Vilja Padonik, Marko Valker, Raul Vilk. 

 

Lisainfo: 

Tarvo Valker

Tornide linnuvaatluspäeva koordinaator

tarvo.valker@eoy.ee

53932684

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.