Aita teha ülevaadet Eesti vaatlustornidest!

Postitas Looduskalender - P, 17.06.2018 - 12.12
Autorid

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub linnuhuvilisi appi

Image
Aita teha ülevaadet Eesti vaatlustornidest!
Sisu

Külasta Eesti põnevatesse paikadesse rajatud vaatlustorne ja aita Eesti Ornitoloogiaühingul kaasajastada kogu info tornide seisundi, külastatavuse ja sealsete vaatamisväärsuste kohta! Meil on selleks valminud uus kaardirakendus aadressil www.eoy.ee/linnutornid, kus igaüks saab täita torni kohta ankeedi ja vaadata, mida on varasemad külastajad tornide kohta arvanud. 

Viimase 20 aasta jooksul on Eesti looduskaunitesse kohtadesse rajatud vähemalt 180 vaatlustorni ja -platvormi, mida kasutatakse linnu- ja loodusvaatlusteks. Paraku on avalikku infot tornide seisundi, külastatavuse ja sealsete vaatamisväärsuste kohta väga vähe. Osad neist tornidest on juba lagunenud ja likvideeritud. Rajatud on ka uusi torne, mille asukohast tead ehk ainult sina! Aita meil seda olukorda muuta!

Osaleda on lihtne!
1.    Vaata kaardirakendusest, kus asuvad Eestis vaatlustornid.
2.    Mine kohale ja täida iga külastatud vaatlustorni kohta veebiankeet.
3.    Tee fotosid vaatlustorni, selle seisundi ja vaadete kohta ja saada Eesti Ornitoloogiaühingule aadressil: meelis.uustal@eoy.ee   

4.    Naudi tornist avanevaid vaateid!

Ankeedis uurime, kui mugavalt tornile ligi pääseb, mida põnevat võib neis vaatlustornides näha, kas jalgratta, lapsevankri või ratastooliga pääseb ligi ja kas torn on kasutuskõlblik. Kui torni kaardil pole, siis saad selle ise lisada!

Valluta Eesti linnuvaatlustornid! on üks annetuskeskkonna „Ma armastan aidata“ ajaannetusalgatusest „100 suvist heategu“. Tutvu kõigi 100 erineva ajaannetusvõimalusega  „Ma armastan aidata“ veebilehel.  

Loe lisa ja vali oma tornid välja vaatlustornide kaardirakendusest!
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.