Mägravidevikul loomaaias

Postitas Aasta Loom - R, 26.08.2016 - 12.30
Sisu
mägramuffinid
Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi pakutud mägramuffinid aitasid pikal õhtul kõhtu täita.
Foto: Polīna Šķiņķe
 
mägravidevik
Kõik olid rahul, et mägraõhtule ei tulnud piiskagi vihma. Väikese seenevihma eest oleks kaitsnud puri pea kohal.
 

Eileõhtusel “Mägra videviku” sündmusel hämarduva Veksimetsa kiigeplatsil saime teada, et mägrad on väga sotsiaalsed loomad, ja  Aleksei Turovski kinnitas, et seda tänu parasiitidele. “Poleks parasiite, poleks ühiskonda,” ütles Turovski, kommenteerides mäkrade kratsimist ja sügamist, mida korduvalt ja korduvalt oleme näinud mägrakaamerate ees. “Mäkrade paaritumine kestab ligi poolteist tundi, seda oleme ka näinud, aga huvitav on vaadata just paaritumisele eelnevat grooming´ut, mil üksteist sügatakse, otsitakse parasiite, tegeletakse teineteisega põhjalikult,” lisas Turovski. “Ja mäkradel on väga palju parasiite. Nende tõttu kujuneb loomade vahel hoopis teistmoodi suhe.”
“Mägra videvikul” saime põhjaliku ülevaate mägrapere suvistest ringikondamisest, mäkrade küüniste jõust ning linnaku urgude ülesehitusest ning mägra kaasüürnikest. Kõnelesid zooloogid Tiit Hunt, Peep Männil ja Aleksei Turovski, teatrietenduse esitas Von Glehni teatri Ruutu10 improstuudio. “Mägra videvik” oli mõtteline järg 4 aastat tagasi toimunud “Hundiööle” – esimesele aasta looma õhtule loomaaias.

Tiit Hunt mägraõhtul
Mägraseire eestvedaja Tiit Hunt andis intervjuu Kanal 2-le, kommenteerides parimaid mägrakaamera videolõike.
Foto: Polīna Šķiņķe
 
mägramaskid
Kohapeal sai endale mägramaski valmistada.
 

 

Aleksei Turovski mägraõhtul
Aleksei Turovski arvas, et mäger sobib Eesti loomadest kõige paremine rahvusloomaks. Mäger on väga kodukeskne, väga hea ehitaja ning väga vastupidav loom.
 
Peep Männil mägraõhtul
Suurulukiuurija Peep Männil esitas nii hundilaulu kui tuntud “Mägra maja” laulu kitarril lõkke valgel.
improstuudio ruutu10
Von Glehni improvisatsiooniline teatritrupp “Ruutu10” esitas ülivaimuka sketši mägrakaamera kaudu tuntuks saanud mäkrade Kadi ja Tõnise kevadisest ärkamisest: mägrad olid saanud talvel kirja rebaselt, kes kutsus neid kokkutulekule. Sketši esitati üheminutilises versioonis, siis aga 30-sekundilises, 15-sekundilises, samuti 8-, 4-, 2- ja lausa 1-sekundilise versioonina.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.