Rahvusloom

VIDEO: hundid on isiksused - neli erinevat võsavillemit

Postitas Aasta Loom - P, 29.07.2018 - 18.30
Sisu

Igal hundil on erinev iseloom. See on ilmselge nii looduses kui loomaaias elavaid hunte vaadeldes. Siin videos tutvustame nelja Saksamaal Wildenburgi loomapargis elavaT hunti. Need on hunditüdruk Lady ning poisid Timber, Hawk ja Odin. Tegemist on ühevanuste loomadega, kes on koos üles kasvanud ja inimestega sotsialiseeritud, et neil oleks loomaaias parem elu.

Rahvuslooma pesakondade arv on langenud

Postitas Aasta Loom - P, 08.07.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Foto: Oliver Matla

Möödunud nädalal koostas Keskkonnaagentuur aruande ulukiasurkondade seisundist ja küttimissoovitusest 2018. aastaks. Huntide kohta selgub seirearuandest, et 2017. aasta sügisel oli Eestis kokku 24 hundi pesakonda ehk karja, kus sündisid kutsikad. 22 neist asustasid Eesti mandriosa, 1 pesakond oli Saaremaal ja 1 Hiiumaal. Võrreldes 2016. aastaga on mandril elavate hundipesakondade arv langenud.

VIDEO: kaheksa nädala vanused hundikutsikad ja isahoole

Postitas Aasta Loom - P, 01.07.2018 - 09.00
Sisu

Hundikutsikad Wildenburgi loomapargis Saksamaal.

Kaheksa nädala vanuselt ehk umbes praegu hakkavad hundikutsikad järk-järgult emapiimalt tahkele toidule üle minema. Selleks alustavad nad “beebipüree” ehk poolseeditud toidu mekkimisest. Nimelt toovad nii ema kui isa (ning olemasolul ka teised vanemad karjaliikmed) pesapaika oma kõhus toitu ning väljutavad selle kutsikateni jõudes.

10 fakti huntide kohta

Postitas Aasta Loom - P, 24.06.2018 - 12.00
Sisu

Seoses huntide tagasitulekuga on itaallased teinud toreda video 10 peamisest küsimusest, mis huntide osas võivad tekkida. Kuigi video on ka ilma jututa arusaadav, oleme itaaliakeelse teksti ka eesti keelde tõlkinud.

1.    Kas on tõsi, et hundid ründavad inimesi? VALE. Hundid kardavad inimesi üle kõige ning agressiivsus on väga ebatõenäoline. Kas tead, mitut inimest on hundid Itaalias viimase 200 aasta jooksul rünnanud? Null.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.