Joonistas Juho Kalberg
Loodusest ülekannete teostamine veebikaamerate vahendusel nõuab planeerimiseks ning ettevalmistamiseks paraja hulga aega. Esmalt peame teada saama meid huvitava liigi olemasolu, nende käitumisharjumused, pesitsemine jpm.
Samaaegselt kaardistatakse ülekannete tehnilisi võimalusi, uusi lahendeid ja rakendusi, konsulteerides vastavate alade spetsialistidega. Vahel võib selliste ettevõtmiste planeerimisest - teostuseni kuluda isegi aastaid ning mõni ootamatu metsaraie või mõni muu looduse häirimine võib projekti aastateks nurjata ehk tuleb järjekordselt otsida uusi võimalusi või lahendusi.
Loomulikult pole me kindlustatud, et meid huvitavad liigid kasutaksid tehniliselt ettevalmistatud kohtadel sel aastal oma pesa. Eelnimetatu nõuab väga arvestatavat spetsialistide ja loodusemeeste (naiste) teabevõrgustikku, igapäevast suhtlust, looduses toimuva igapäevast jälgimist, et kaardistada võimalikke tulevasi ja juba toimivaid kaameraprojekte ning neid võimalusel edukalt realiseerida, et tutvustada vaatajatele Eesti looduse unikaalset omapära.
Rahvusvahelise projekti raames „Eaglelife“ aitasid Kotkaklubi ja Ornitoloogiaühing paigaldada Läti kotkaste pesakaamerad, mida transleeris EENet. Oleme neid kaameraid eksponeerinud ka siis, kui meie kotkad pole pesitsenud.
Metsakaamera
Dets-märts
Talilinnukaamera: Loodusemees.ee
Dets-märts
Merikotka kaamera: Kotkaklubi
Märts-august
Must-toonekure kaamera: Kotkaklubi, ornitoloogiaühing
Märts-august
Väike-konnakotkakaamera: Kotkaklubi, ornitoloogiaühing
Aprill-august
Kalakotkakaamera: Kotkaklubi, ornitoloogiaühing
Aprill-august
Hallhülge seirekaamera: Promarine
Võimalusel aastaringselt
Hirvekaamera: RMK
September-aprill
Kakukaamera: Ornitoloogaühing
Märts-mai
Karukaamera: 360.ee
Aprill kuni juuli ja august kuni november
Käsmu rannakaamera: Käsmu Meremuuseum
Jaanuar-detsember
Lisanduvad eksperimendi korras edastatavad ülekanded.