Millal linnulaulu kuulata?

Eingereicht von Looduskalender - Di., 12.05.2020 - 21.00
Autorid

Ülekande võimaldab Elisa
Koostööpartner: Proekspert

Textkörper

Linnulauluraadio
Klõpsa pildil, avaneb otseülekanne

otsestriim | uudised

 

Linnud   LINNULAULURAADIO    birds-on-a-wire-w.jpg

Parim aeg Linnulauluraadiost linnulaulu kuulata on varajastel tuulevaiksetel hommikutundidel.

Päike tõuseb juba enne kella viite, kuid linnud alustavad varakult ehk juba tunni jagu enne päikesetõusu. Jälgima peab muidugi ilma ja just sel eesmärgil on paigaldatud veebikaamera, kuna tuuliste ja vihmaste ilmade korral võib paljude lindude laul vaikida sootuks.

Miks varahommik on hea aeg? Hommikud on sagedamini tuulevaiksemad, linnud ööga rahunenud, häirimist vähem ja uue päeva hakul tuleb kindlasti oma kohalolu ümbruskonnale teavitada. Häälekamad on äsja rändelt saabunud linnud.

Inimtegevuse ehk külaelu hääled lisanduvad veidi enne poolt üheksat. Pange tähele, et me ei kuule lennukite mürinat, aga küll ka see pisitasa lisandub.

Nagu teame, on vaikus isegi metsas muutunud haruldaseks, aga ülekande edastamiseks on ju vaja vaikset ja linnurohket paika, et edastada ülekannet stereoheliga.

Tuulevaiksete õhtute aegu võib ennast unustada linnulaulu kuulama kuni laulu vaibumiseni päikese loojangu järgsel tunnil.

Tutvustame esinejaid – kes, kus ja kuidas laulavad ja häälitsevad (vali linnulauluraadio esilehelt nimekirjast).

Linnulauluraadio meeskond

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.