Pajutibud vaasi

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 19.04.2019 - 10.10
Autorid

Fotod Arne Ader

Kahevärvine paju

Kahevärvine paju ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Kahevärvine paju       Salix phylicifolia

 

Raagremmelgas          Salix caprea

 

Eelmisel pühapäeval oli rahvakalendri järgi urbepäev, sel nädalavahetusel lõpeb pikk paastuaeg ülestõusmispühadega, aga alati on toodud varakevadiste pühade aegu vaasi pajuurbi ja seda väga ammustest aegadest alates.

Kõige kaunimate urbadega uhkeldavad  kahevärvised pajud ja nende kasvukohti võib märgata maanteedel suisa auto akendest. Pajupõõsad kasvavad püstiselt, sageli kraavide kallastel, soisematel niitudel või jõgede kaldaaladel. Veidi läikivad võrsed on päris siledad, aga võivad isegi kõrvuti kasvavatel põõsastel olla erineva värvi koorega, mis võib vahelduda heledamast rohekast või kollakast kuni punakaspruuni värvuseni.

Raagremmelgas

Raagremmelgas ( www.loodusemees.ee )

Raagremmelgate urvad jäävad kahevärviste pajudega võrreldes veidi tagasihoidlikumateks. Noores eas kasvavad raagremmelgad põõsana, aga vaid osa nendest sirgub looduses puudeks.

Kiire levikuga raagremmelgaid võime märgata kasvamas nii niitmata heinamaadel, kui hooldamata põllusiiludel. Pioneerliikideks ollakse raiesmikel koos arukase, halli lepa ja haavaga, kus võisteldakse edukalt koha eest „päikese all“ teiste kiirekasvuliste lehtpuudega.

 

Pühadesoovid!

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.