Haruldane habekakk. Kas külas või pesitsemas?

Eingereicht von Looduskalender - So., 07.07.2019 - 15.51
Autorid

Pildistas Marju Aav

habekakk

Habekakk oma Virumaa jahimaadel

Textkörper

 

Habekakk         Strix nebulosa

 

Haruldus, kelle leide kontrollib linnuharulduste komisjon.

Kohata võime kuuse enamusega segametsades. Meil pigem talikülaline, kuid mõnel üksikul korral on habekakk (tuntakse ka Lapi kakuna) Ida-Virumaal pesitsenud.

Põhjus, miks päevakangelane harva pildile võib jääda on see, et tegu on öise tegutsejaga, aga südasuvel valget aega veel jagub.

Tõeliselt suurel kakul võib kehapikkust olla kuuskümmend sentimeetrit, aga kaal jääb alla paari kilo. Tiivad ümarad, kuni pooleteise meetrise siruulatusega. Aga emaslind võib olla isaslinnust kuni poole suurem (mõõdud on antud suure emaslinnu järgi).

Marju poolt õhtuvalguses pildistatud linnu äratundmine ei valmista raskusi (vaata allpool pildigaleriid). Näomuster on ainulaadne: heledad kulmukaared väikeste, erksalt kollaste silmade kohal  ja muidugi „habemetutt“. Händkakuga pole võimalik segi ajada sest händkaku silmatorkavalt suur pea ja „lame“ nägu on pildil nähtavad.

Kas tegu pesitseva paariga pole veel selge.

Habekakk profiilis

Habekakk profiilis

Habekakk

Habekakk

Habekakk

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.