Oluline teave meie metsades liikujatele

Eingereicht von Looduskalender - Do., 03.10.2019 - 10.35
Autorid

Foto Kaarel Kaisel

Hommik Kasari luhal. Matsalu

Hommik Kasari luhal. Matsalu

Textkörper

Alates 1. oktoobrist võime metsateedel näha tavapärasest erinevat sagimist, kuulda hõikeid, koerte haukumist ja püssipauke. Alanud on ajujahi hooaeg põdrale, metsseale, metskitsele ja punahirvele.

Kuidas peaks käituma seeneline, marjuline või looduses hulkuja, kui olete sattunud ajujahi alale?

Põhiliselt nädalavahetustel toimuv ajujaht ajab suurulukid liikuma, seega tuleb ka  autojuhtidel olla isegi suurematel maanteedel tähelepanelikum sest suurulukid ületavad olude sunnil isegi suuremaid maanteid.

Looduses liikujad: kui märkate metsateedel punastes vestides inimesi toimetamas uurige nendelt, kuidas peaks käituma ja millises suunas liikuda? Teadmiseks, et jahiseltsidel soovitatakse kasutada teede ääres ajutisi hoiatusmärke „Ettevaatust jaht“.

Kui olete juhuslikult sattunud jahipidamise piirkonda säilitage rahu ja olge palun nähtavad – kindlasti ei tohiks varjuda ja teadke, et jahipidamine katkestatakse ( seda tehakse raadiosaatjate vahendusel) kuni pole tagatud juhuslikult piirkonda sattunud inimeste ohutus – „jahiohutuse aastal“ pööratakse nimetatule erilist tähelepanu.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.