Rändlindude vaatluspäevad

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 05.10.2019 - 10.20
Bild
Sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma. Ilm on igati sobiv.
Textkörper

Sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma. Ilm on igati sobiv.

Veelindude seire Põõsaspea neemel

Projektijuht Margus Ellermaa

Sajatuhandene päev! - 3.10

Eile pärastlõunal tuule keeramisega kaasnenud tihe ränne sai hommikul ainult hoogu juurde: esimese kolme tunniga möödus ligi 50.000 parti ja laglet. Õhtuks kogunes ankeetide peale veidi üle saja tuhande linnu – selgelt seni hooaja parim ja võib ka parimaks jääda. Aulil Clangula hyemalis on käsil juba põhiränne (32.500 r). Teine massiline liik oli valgepõsk-lagle Branta leucopsis (31.600).

Aulid - 4.10

Pea kogu päeva kestnud vihmas ja rahes rändas peamiselt aule Clangula hyemalis (28.700), moodustades 65 % päeva rändurite koguarvust. Järvekaure Gavia arctica lugesime kokku 505 ja tõmmuvaeraid Melanitta fusca 1200. Rändavate liikide arv on hakanud kiiresti kokku kuivama. Täna oli hooaja esimene päev ühegi kahlajata. Mandril oli näha esimest korda suuremaid hallrästa parvi sel hooajal.

Vaata lähemalt rännet kajastavalt veebilehelt: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.