3. NÄDAL 13.1.2020.- 19.1.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 21.01.2020 - 16.16
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Bild
Jõgeva Piiri pargi rohetav aas
Textkörper

Jõgeva Piiri pargi rohetav aas

Möödunud nädala ilmastik talve ei meenutanud.

Lund ei sadanud ja lumikatet ei olnud. Külmakraade esines õhus ainult laupäeva öösel, kui minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti Jõgeva idaservas asuvas ilmajaamas -1,0 °C.

Enam kui viiekraadist soojust registreeriti viiel nädalapäeval, kusjuures maksimaalne õhutemperatuur tõusis kolmapäeva ja neljapäeva vahelisel ööl 8,2 °C. Nii kõrgeid temperatuure pole varem siin kandis jaanuari keskpaigas esinenud. Jaanuari senine maksimaalne õhutemperatuur (Jõgeval 9,6 °C) on registreeritud 10. jaanuaril 2007. aastal.

Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus nädala jooksul 0,4...5,9 kraadi piires, mis ületas vaatlusrea keskmist näitajat 6...11 kraadi võrra. Tavapäraselt on jaanuari teisel dekaadil ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsinud 1922. aastast algava vaatlusrea keskmisena -5...-6 kraadi lähistel.

Talikultuurid rohetasid.

Novembris-detsembris tärganud roomava madara seemikud kasvavad

Novembris-detsembris tärganud roomava madara seemikud kasvavad

Aedades olid varasemad sibullilled juba leheotsad mullast välja pistnud, lumekuppude õiepungad kollendasid, mõned lumeroosid õitsesid. Soojad ilmad meelitasid kohati seemneid idanema ja kasvama.

Pikaks veninud urvad sarapuul

Pikaks veninud urvad sarapuul

Päikesepaistelistes kasvukohtades võis näha pikaks veninud isasurbasid sarapuudel ja värdlepal, kuid õietolmu veel ei varisenud.

Värdlepa pikad urvad enne tolmlemist

Värdlepa pikad urvad enne tolmlemist

Vahtral muutus oksa lõikepind veidi niiskeks, kuid mahla liikumine oli veel esialgu väga nõrk. Kolmapäeval peatus kesklinnas suur (170 lindu) siidisabade parv, laupäeval nähti hallrästaste salka (30 lindu) üle lendamas. Päikesepaistelistel tundidel oli kuulda mitu korda rasvatihaste laulu.

 

Jõgeval 20.1.2020.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.