11. NÄDAL 9.3.2020.- 15.3.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 17.03.2020 - 11.11
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Bild
Orased on seni hästi talvitunud
Textkörper

Orased on seni hästi talvitunud

Nädal algas hallaste hommikute ja päikesepaisteliste soojade päevadega. Maksimaalsed õhutemperatuurid tõusid kahel esimesel päeval 8...9 kraadini.

Teisipäeva õhtupoolikul läks taevas pilve, ilm jahenes ja hakkas sadama. Nädala kõige sajusemaks päevaks kujunes kolmapäev, kui ööpäevaseks sajusummaks kogunes ligi kaheksa millimeetrit. Hoogsajud jätkusid ka järgneval kolmel päeval. Nädala lõpupoole lisandus vihma hulka ka teralund ja lörtsi.

Reedel ja laupäeval ulatus maksimaalne tuule kiirus iiliti 15 m/s. Laupäeval sadas hooti lund, aga suuremad lumepilved jäid Jõgevalt põhjapoole. Sel päeval tõusis termomeetrinäit õhus ainult mõne kümnendikkraadi võrra üle null kraadi ja külmatunnet suurendas tugev põhjatuul.

Nädala minimaalne õhutemperatuur (-6,1 °C) mõõdeti pühapäeva hommikul, millele järgnes päikeseline päev. Päikesepaiste kestuseks mõõdeti ilmajaama järgi pühapäeval 11 tundi ja maksimaalne õhutemperatuur tõusis 5,4 kraadini.

Uusi saabunud rändlinnuliike sel nädalal ei märgatud, kuid nende arvukus suurenes.

Sagedamini oli kuulda laulmas must- ja hallrästaid, kuldnokki ja põldlõokesi. Kiivitajaid sel nädala siinkandis ei märgatud. Künnivaresed ehitasid ja kohendasid pesi.

Nädala alguses hakkasid varased krookused õitsema. Külmade ilmadega nädala teisel poolel katkes kasemahla jooks.

 

Jõgeval 16.3.2020.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.