Ööviiulite aeg

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 22.06.2020 - 11.11
Autorid

Fotod Arne Ader

Kahelehine käokeel

Kahelehine käokeel ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Kahelehine käokeel ehk kaheleheline käokeel        Platanthera bifolia

 

Rohekas käokeel          Platanthera chlorantha

 

Kus ööviiulid kasvavad?

Kahelehine käokeel kasvab niisketel niitudel, puisniitudel, vahel hõredamates ja rabastuvates metsades, aga ka loodudel, kasvades hajusalt.

Roheka käokeele paigutised kasvukohad jäävad kuivemale pinnasele ja on rohkem levinud Eesti lääneosa loodudel, karjamaadel, loometsades, aga ka kadastikes, aga seal võivad kasvada mõlemaid liigid.

Kas me saame ööviiulitel vahet teha lõhna järgi?

Kahelehise käokeele tugevat ja meeldivat lõhna on juba õhtuti kaugele tunda ning seetõttu on just seda taime ööviiuli tiitliga pärjatud.

Roheka käokeele lõhn jääb tükk maad nõrgemaks ega levi ka suveöödel nii „hullutavalt“, kui kahelehisel käokeelel.

 

Rohekas käokeel

Rohekas käokeel

Kuidas ööviiulite taimedel vahet teha?

Mõlema ööviiuli taimel kasvab peaaegu vastakuti kaks juurmist lehte: kahelehisel süstjam, aga rohelisel veidi suurem ja veidi äraspidi munajas. Taime kasvukõrgus võib küündida kuni kuuekümne sentimeetrini ehk teisisõnu neil on visuaalselt suht keeruline vahet teha, aga võrrelge õitsejaid Arne fotodel, või siis otsustage looduses lõhna järgi.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.