Ujupartide sügisränne - soopart

Eingereicht von Looduskalender - So., 27.09.2020 - 12.12
Autorid

Fotod Arne Ader

Soopardid

Soopardid ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Soopart       Anas acuta

 

Pesitsevad soopardid on meil harulduseks muutunud ehk vaid kümmekond paari, aga läbirändajaid kohtame arvukalt ka oktoobrikuus Väikeses väinas, lahtedest nii Haapsalus, Matsalus, kui Tagalahel, aga talvitujaid kohtame juhuslikult. Kolmekümne aasta eest oli pesitsevate paaride arvukus üle kümne korra suurem.

Pika kaela ja terava sabatipuga, praegusel ajal veel „pardipruuni“ sulestikuga ujupardid. NB! Isaslinnud alustasid juba septembrikuus puhkesulestiku vahetust hundsulestiku vastu ja võivad olla üpris „kirju“ välimikuga veel oktoobrikuul. Isaslinnu noka värvus paistab sinakashallina ja emaslindudel pigem pruunikashall.

Praegusel ajal võib sooparte veel segi ajada sinikael-partide emaslindudega sest nimetatute sulestik on sarnane. Soopartide emaslindude peasulestik paistab ühtlaselt pruunikas, mõlema sugupoole tiivaküüdus paistab eemalt pruunikana ( sinikaelte tiivaküüdus on teatavasti sinine).

Võrreldes sinikaeltega veidi kergemas kaalus ja sihvakama olemisega nii lennus, kui ujudes.

Soopartide vaatlused: LINK

Soopardid

Soopardid

Läbirändavatest ujupartidest oleme seni tutvustanud:

Piilparte: LINK

Viuparte: LINK

ja sukelpartidest:

Merivarte: LINK

Punapea-varte: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.