Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seeneviktoriin

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 30.11.2020 - 11.11
Autorid

TÜ loodusmuuseum kutsub osalema

Foto Vello Keppart

Bild
Taliseen puidu-sametkõrges
Textkörper

Taliseen puidu-sametkõrges

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi oma teadmisi seentest proovile panema viktoriinil, mis toimub veebis 30. novembrist kuni 11. detsembrini.

Seeneaeg on selleks aastaks mööda saamas, seega on paras hetk enda seeneteadmised proovile panna. Sügis oli seenerohke, metsas võis noppida nii puravikke, riisikaid, kui ka tindikuid – seenepalett ulatus kärbseseentest kännuseenteni. Seente rohkus on innustanud huvilisi oma teadmisi laiendama, kui selle jaoks on abiks seenemäärajad, siis üldiselt on siiski oluline osata märgata seente õigeid tunnuseid ja nende eluviisi. Hea on ju minna metsa, kui tunned seeni paremini ja tead nende söödavust ja mürgisust.

Oma teadmiste proovile panemiseks osale Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seeneviktoriinil: vasta küsimustele Eesti seente kohta ja tunne ära erinevaid seeneliike nii välimuse kui ka kirjelduse järgi.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja seeneraamatud „Põhjala seeneraamat“.

Viktoriin on avatud 30. novembrist kuni 11.detsembrini veebikeskkonnas: https://cutt.ly/seeneviktoriin

Viktoriinile ootame kõiki huvilisi olenemata vanusest. Viktoriinil võib osaleda nii individuaalselt kui ka kuni kolmeliikmeliste tiimidena.

Heade soovidega

Silvia Luik,

ürituste koordinaator

TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed

silvia.luik@ut.ee 

+372 51939339

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.