Ilutulestik mõjutab elusloodust ja keskkonda

Eingereicht von Looduskalender - Do., 31.12.2020 - 12.12
Autorid

Tekst Linnuvaatleja, www.linnuvaatleja.ee

Foto Arne Ader

Ilutulestik vana-aasta õhtul. Otepää

Ilutulestik vana-aasta õhtul. Otepää ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Iga kord uue aasta saabudes muutub päevakajaliseks ilutulestiku mõju elusloodusele ja keskkonnale. Lisaks ilutulestiku kasutamisest õhku paiskuvatele ja seejärel tagasi maapinnale laskuvatele inimestele ohtlikele keemilistele ühenditele võib pürotehnika kasutamine tuua kaasa näiteks asulates elavatel lindudel nii arvukuse vähenemise kui ka ettearvamatu käitumise.

Kuna enamik lindudest öösiti magavad, sunnib pürotehnikast tekkiv müra neid ärkama ning ohutut paika otsima, sealjuures tuleb neil ilutulestikust hoidumiseks lennata kõrgele. See aga kulutab palju energiat.

Elusloodusele – nii koduloomadele kui ka lindudele – on abiks inimeste hea tahe ehk ilutulestiku laskmisest hoidumine.

Kuula Vikerraadio Huvitaja saadet Ilutulestiku mõju keskkonnale. Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloogi ja Linnuvaatleja teadusuudiste toimetaja Marko Mägi intervjuu algab 18:48 minutist.

Vaata ka 29.12.2019 Aktuaalset Kaamerat Ilutulestik häirib lisaks lemmikloomadele ka lindude elu.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.