Saatjatega sookured saabuvad

Enviado por Looduskalender el Lun, 16/04/2018 - 20:20
Autorid

Foto Arne Ader

Sookured

Sookured

Cuerpo

Tere head sookurehuvilised!

 

Edastan meil saatjaga varustatud sookurgede asukoha hetkeseisud.

Pressiteade – uudis „Ahja 5 trikitab taas“.

 

Lõpuks ometi on esimesed saatjaga sookured koju jõudnud. Kõigepealt ületasid piiri 11. aprillil üle-eelmisel aastal märgistatud Sõrve kurg „Mati“ ja Soitsjärve kurg „Ivar“.

„Mati“ lendas esimese hooga Kärlasse, kuid käis kohe järgmisel päeval paariks tunniks ära ka kodus Türjul Sõrve poolsaarel. Praegu on ta Saaremaa keskel Eikla küla juures.

Ka „Ivar“ külastas oma sünnikodu Soitsjärvel enne kui põhja poole Kivijärvele Jõgevamaal suundus. Samas kohas oli ta ka eelmisel sügisel enne ärarännet soojale maale.

Nagu juba tavaks saanud tegi meie kõige kuulsam sookurg „Ahja 5“ taas trikke.

14. aprilli hommikul asus ta Ida-Valgevenest kodu poole teele ning ületas 15. aprilli varahommikul Vene – Eesti kagupiiri Miikse küla juures ja jätkas nonstop rännet põhja poole üle Lepasaare, Meelva järve, Kallaste, Lohusuu ja Sillamäe Soome lahe rannikuni  ja pööras siis otsustavalt ära ida suunas ning lendas üle Narva Veehoidla ja Vene piiri veel 60 km ja jõudis õhtul öömajale Osmino küla suurtele uudismaaväljadele, kus oli ka täna 16. aprilli hommikul. Näis mida ta edasi teeb sest tema senine käitumine ja ränded on olnud ettearvamatud.

Teistest meie „satkurgedest“ on „Liiva“ ja „Hauka 3“ Kaliningradi oblastis, „Aivar“ Poola idaosas, „Uko“ Serbia põhjaosas, „Paslepa“ Sakasamaa ja Poola piiril ning „Loode“ alles Põhja-Itaalias!

On huvitav kes veel Eestisse tulevad ja kes mujale suvitama jäävad. See selgub lähima kuu aja jooksul.

Rändekaart: http://birdmap.5dvision.ee/

 

Tervitades

Aivar Leito, kureonu     

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.