Nädalavahetusel vaatleme talviseid aialinde

Enviado por Looduskalender el Mar, 21/01/2020 - 14:14
Autorid

Ornitoloogiaühing innustab osalema

Veebikaamera pilt IceAge, LK foorumist

Imagen
Nädalavahetusel vaatleme talviseid aialinde
Cuerpo

Sel nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema talviseid aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.

Talvisel aialinnuvaatlusel saab iga huviline kaasa lüüa oma koduaias, lähedal asuvas pargis või mujal. Osalemiseks on vaja vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused tuleb sisestada hiljemalt 2. veebruariks elektroonilisse ankeeti või saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule.

Vaatluse tegemise juhendi, ankeedi ja määramisabi leiab veebilehelt: www.eoy.ee/talv

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule lisas, et tegu pole võistlusega, kuid iga täidetud ankeet on oluline. "Kuigi tänavuse olematu talvega võib toitmiskohtades linde olla vähe või üldse mitte, siis palume vaatlejatel igal juhul ankeedi täita ja esitada. Ka siis, kui tunni jooksul mitte ühtegi lindu ei märgatud," rõhutas Tuule. "Linnusõbrad võivad ju kurvastada, et linnud toidumajas ei käi, kuid see näitab, et looduslikke toiduvarusid on praegu piisavalt ja linnud saavad ka inimese abita hakkama“.

Üheteistkümnendat korda toimuv talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales ligi 3200 inimest, kes vaatlesid ligi üle 75 000 linnu 76 liigist.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.