Peatselt on algamas maismaa talilindude loendus

Enviado por Looduskalender el Mié, 11/11/2020 - 12:12
Autorid

Ornitoloogiaühing kutsub osalema

Foto Arne Ader

Hallrästas õunapuul

Hallrästas õunapuul ( www.loodusemees.ee )

Cuerpo

Ornitoloogiaühing kutsub nii kogenud linnutundjaid kui ka uusi huvilisi osalema 16. novembril algaval iga-aastasel maismaa talilindude loendamisel.

Talve jooksul on linde vaja loendada kolmel perioodil enda valitud piirkonnas ja rajal.

Esimene loendusperiood on 16.–29. novembrini.

Teine periood 25. detsembrist kuni 7. jaanuarini.

Kolmas periood 15.–28. veebruarini.

Vaatleja peab tundma talilinde hääle ja välimuse järgi. Loenduseks tuleb valida umbes 10 km pikkune rada, mis võib kulgeda läbi erinevate maastike. Loendust tuleks teha hea ilmaga ja valgel ajal. Üles tuleb märkida kõik nähtud ja kuuldud linnud, andmed sisestada vaatlusankeeti ja saata ankeet talilinnuloenduse koordinaatorile Jaanus Eltsile (jaanus.elts@eoy.ee). Andmed tuleb esitada pärast iga loenduskorda või kõik koos hiljemalt märtsi lõpuks 2021. aastal.

Talilinnuloenduse juhendi ja vaatlusankeedi leiab ornitoloogiaühingu veebilehelt. Kuna loenduste eesmärk on jälgida talilindude levikut ja arvukust pikema aja jooksul, siis on oluline järgida etteantud metoodikat ja teha vaatlusi vastutustundlikult.

Uutel huvilistel palume enne loenduse tegemist ühendust võtta koordinaatori Jaanus Eltsiga, et täpsustada raja asukohta ja saada täpsemaid juhiseid.

Eestis alustati talilinnuloendusega 1987. aastal. Loenduste eesmärk on lindude populatsioonide seisundi jälgimine, kogutud andmeid kasutatakse nii riiklike aruannete koostamisel kui ka siseriiklikult talilindude arvukuse muutuste hindamisel.

Lisateave:
Jaanus Elts, Talilinnuloenduse koordinaator
jaanus.elts@eoy.ee
www.eoy.ee

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.