Kassikakkude pesaelust

Enviado por Looduskalender el Sáb, 25/03/2023 - 11:11
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Liz, LK foorumist

Imagen
Emaslind pesal, aga veel ühe munaga
Cuerpo

Emaslind pesal aga veel ühe munaga

 

Kassikakk        Bubo bubo

 

Veebikaamerate pikaajalised jälgijad mäletavad, et Läti kassikakkude pesitsust sai jälgitud 2017. aastal. Seega on meil looduses pesitsevatest kassikakkudest mingi ülevaade olemas, kuigi Läti pesaalust öösel ei valgustatud ja seega läks hulk teavet kaduma.

Meie pesaaluse emaslind munes pesaalusel oma esimese muna 23. märtsil. Paljud vaatajad ootasid teist muna täna. Suurtel lindudel võtab muna moodustumine organismis aega ja kassikakkude puhul võiksime järgmist muna oodata homme hommikuks (munemise vahe on kassikakkudel kaks kuni kolm päeva ja nii toimus see ka Lätis, kus oli kolm pesapoega).

Aga ühte asja saame me ennustada küll teades, et haudevältus kestab umbes 35 päeva. Nimelt alustab emaslind haudumise peale esimese muna munemist. Niisiis esimese pesapoja või pesapoegade koorumist võiksime oodata 28. aprilli paiku.

Kassikaku muna ülesvõte

Kassikaku muna ülesvõte. WikipeediA

Öösel tegutsevatele lindude munad on krobelise valge koorega ja neid võib emaslind muneda kuni neli, aga viimane arvukus on harvaesinev, tavalisemaks jääb kaks kuni kolm muna pesas. Karmi talve ja kehva toitumusega linnud ei pruugi pesitseda või jäädakse hauduma ühte ainsat muna.

Ümara kujuga munadest me oleme juba rääkinud. Pesamunade mõõduks võiks olla 60 mm x kuni 50 mm ja nende kaal umbkaudu 75 grammi.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.