Anna palun teada saabuvatest rändlindudest

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 15.03.2019 - 14.14
Autorid

Eesti Ornitoloogiaühing, www.eoy.ee

Foto Arne Ader

Kiivitajate rändeparv

Kiivitajate rändeparv  ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Eesti Ornitoloogiaühing kogub teateid esimestest saabunud rändlindudest. Vaatlusi oodatakse näiteks kiivitaja, põldlõokese, valge-toonekure ja sookure kohta üle Eesti.

Rändlindude saabumisest saab iga huviline teada anda märtsist kuni mai lõpuni. Vajalik on üles märkida vaatluse kuupäev ja kellaaeg, asukoht, nähtud liigid, isendite arv ja tegevus, võimalusel ka sugu ja vanus. Oluline on, et vaatleja on täiesti kindel, mis liiki lindu ta nägi.

Vaatlusandmed tuleb saata aadressile: feno@eoy.ee

Sisestada rakenduses Legulus (https://legulus.tools/#/) või andmebaasis PlutoF (https://plutof.ut.ee/).

Vaatluste tegemise juhendi leiab ornitoloogiaühingu veebilehelt: www.eoy.ee

Ornitoloogiaühing julgustab vaatlusi tegema ja esitama nii rannikul kui sisemaal elavaid inimesi, eriti on oodatud teave Rapla-, Järva-, Jõgeva- ja Põlvamaalt, samuti Lääne- ja Ida-Virumaalt.

"Mullu algas linnukevad hiljem võrreldes 2017. aastaga, suuremat linnurännet sai jälgida 5. aprillist. Tänavu on veebruar olnud keskmisest soojem ja lumi sulas varem, seega paljud lähirändurid võivad naasta varem," selgitas ornitofenoloogiliste vaatluste koordinaator Tiiu Tali. "Juba on nähtud nii rannikul kui sisemaal esimesi rändlinde, näiteks kiivitajat, põldlõokest ja sookurge."

Eesti Ornitoloogiaühing kogub ornitofenoloogilisi vaatlusi juba 1922. aastast. Eesmärk on saada teavet Eesti 35 tavalisema rändlinnu saabumisaegade kohta.

Lisainfo:
Tiiu Tali, Ornitofenoloogiliste vaatluste koordinaator
feno@eoy.ee

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.