Nädalavahetuse looduskaitsekuu matkad

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 22.05.2019 - 14.14
Autorid

Keskkonnaamet annab teada

Foto Piret Eensoo

Bild
2017. aasta looduskaitsekuu matkasellid Järvamaal, Võlingi oja ääres
Textkörper

2017. aasta looduskaitsekuu matkasellid Järvamaal, Võlingi oja ääres

Keskkonnaamet korraldab 25.˗26. mail kaheksateistkümnes kohas üle Eesti tasuta matku - kuidas igaüks meist saab kaasa aidata looduse hoidmisele?
„Ootame saabuval nädalavahetusel kõiki huvilisi koos retkejuhtidega matkama ja arutlema, mida igaüks saab teha looduse hoidmisel. Kui paljudes kohtades maailmas ei ole enam võimalik kaitsta loodust teisiti kui aktiivse taastamise ning suurte rahasummade abil, siis meil on mida hoida, ka väljaspool kaitsealasid. Tuleb lihtsalt jätta mõni rumalus tegemata ning juba seeläbi oleme palju looduse hoidmiseks teinud. Näiteks jätta üleliigne toit ostmata ja ära viskamata, mürk kasutamata või vähendada niitmist – nii jääb loodusele ruumi oma reeglite järgi toimetamiseks ning hoiame ka iseennast ja oma tulevikku. Looduskaitsekuul kutsumegi igaüht panustama looduse mitmekesisuse säilitamiseks,“ lausus Leelo Kukk, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja.

Matkad toimuvad põnevates, ilusates ja eriilmelistes paikades.

Näiteks saab 25. mail Marko Pomerantsi eestvedamisel tutvuda meie uue rahvuspargiga Alutagusel.

Põlvamaalased ja matkajuht Hendrik Noor matkavad samal ajal Sänna Taevarajal ning teevad tutvust permakultuuri ehk loodusseadusi järgiva elustiiliga.

26. mail saab arutleda loodushoiu teemadel hoopis valglinnastumise piirkonnas Tabasalu-Muraste-Ilmandu-Keila-Joa-Vääna marsruudil. Seda matka juhib äsja looduskaitse hõbemärgiga tunnustatud zooloog ja lendorava uurija Uudo Timm.

Saaremaal aga rännatakse Mari Lepiku juhendamisel Sõrvemaa külades ja looduspaikades, kus uuritakse inimtegevuse mõju loodusele ja vastupidi. Samuti külastatakse Popi ökotalu, kus saab mekkida erinevaid teesegusid ning uudistada ravimtaimede kasvatust.

Põnevaid piirkondlikke loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustavaid matku jätkub igasse maakonda – tuleb vaid Keskkonnaameti kodulehelt endale sobivaim välja valida. Matkadel osalejate arv on piiratud, seepärast on vaja oma osalemissoovist kindlasti eelnevalt teada anda.

Lisainfo:
Reet Kristian, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist

reet.kristian@keskkonnaamet.ee 

5590 0650

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.