Kurepojad kolme nädalased ja veidi kurejuttu lisaks

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 05.06.2019 - 18.18
Autorid

Veebikaamera pilt Liz, LK foorumist

Bild
Kurepojad harjutavad seismist
Textkörper

Kurepojad harjutavad seismist

 

Must-toonekurg             Ciconia nigra

 

„Süüa ja kasvada“ on praeguseks kurepoegade ülesandeks. Seismisega saadakse päev, päevalt üha paremini hakkama, päris sulestikku märkame noortel üha enam, aga see ajab kihelema ja tahab „nokitsemist“ saada. Kuumade ilmadega näeme kurepoegi lahtise nokaga nii saab endid paremini jahutada.

Vanalinnud on kurepoegi hoolsalt toitnud, pesapõhja tuuakse värsket sammalt – mis nii viga varast noorust mööda saata ja kasvada.

Kuid olukord meil pesitsevate must-toonekurgedega pole sugugi kiita. Inimpelglikku, vanade metsade asukatel on arenguks mitmeid takistusi. Palju on üksikuid isaslinde, kes võivad häirida must-toonekurgede paare pesitsemise ajal (olete ju võõraid linde veebikaamera vahendusel juhtunud nägema).

Tänavu aasta alul ilmus Eesti Maaüilkooli, MTÜ Kotkaklubi ja Keskkonnaameti ühistööna uuring, kus on püütud välja selgitada must-toonekurgede madala pesitsusedukuse põhjuseid (ndsime sellest veebruarikuus teada).

Inglise keelse uuringuga saab huviline tutvuda: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.