Ohakaliblikaid võib kohata paiguti massiliselt

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 10.06.2019 - 19.19
Autorid

Kirjutas Mall Schmidt

Textkörper

Kirjutan Ida-Virumaalt. Toila vallas Amula küla piirkonnas on täheldada erakordsest ohakaliblikate lendlust ei ole neid varem nii massiliselt lendamas kohanud. Lenneldakse nii aiamaadel, põlluteedel ja isegi Kohtla-Järve linnaserva rohumaadel. Ja nii massiliselt on neid nähtud juba üle nädala.

Foto Arne Ader

 

Ohakaliblikas

Ohakaliblikas ( www.loodusemees.ee )

 

Ohakaliblikas       Vanessa cardui         

 

Ohakaliblikad on maailmas tuntuimad rändliblikad ja on meile saabunud Lõuna-Euroopast või isegi Põhja Aafrikast.

Sugulasliike, ohakaliblikaid ja admirale (Vanessa atalanta) on nähtud maikuu teisest poolest alates. Miks kohtame erinevatel aastatel mõne nimetatud liigi isendeid arvukamalt? Sellele teadlased veel täpselt vastust ei anna.

Meile saabunud ohakaliblikad  munevad ja nendest arenevad järglased. Nimele vastavalt toituvad ohakaliblikate röövikud nii ohakal, kui karuohakal. Juba meie looduses arenenud ohakaliblikate järglasi kohtame valmikutena lendlemas juulikuu teisest poolest alates kuni septembrikuuni.

Tundub, et on ohakaliblikate aasta.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.