Tallinna Botaanikaaed kutsub roosipäevadele

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 12.07.2019 - 14.57
Autorid

Tallinna Botaanikaaed kutsub legendaarsetele roosipäevadele

Bild
Roos
Textkörper

Tallinna Botaanikaaed ootab 13. ja 14. juulil kõiki roosipäevadele nautima roosimaailma võlusid. Sel aastal on tähelepanu keskmes tugevalõhnalised roosid, mis on rosaariumis tähistatud eritähisega. Värvikas ja õiterohkes rosaariumis on kuni sügiskülmadeni võimalik õitsemas näha ligikaudu 680 sorti roose 31 sordirühmast.

„Roosid kui hurmavalt lõhnavad lillede kuningad on inimesi paelunud juba tuhandeid aastaid. Lisaks kaunile välimusele hinnatakse neid ka tarbetaimedena. Lisaks kaunitele sordiroosidele pöörame erilist tähelepanu ka kibuvitsadele, kes on ajakirja „Eesti Loodus“ valikul 2019. aasta puu Eestis,“ räägib roosipäevade kuraator Toomas Türk.

Roosipäevalistele toimuvad laupäeval ja pühapäeval rosaariumis eestikeelsed ekskursioonid kell 11.00, 12.00 ja 14.00 ning kell 12.00 ja 14.00 vene keeles.

Kell 14.00 jagab taimekaitsespetsialist praktilisi nõuandeid taimsetest tõrjevahenditest.

Reedest pühapäevani toimub roosiistikute müük.

Laupäeval kell 13.00 musitseerib Heikki Mätlik kitarril ja pühapäeval Danel Aljo – saksofonil ja Jaan Jaanson – kitarril.

Haarake kaasa piknikutekk ning tulge veetke kena nädalavahetus Tallinna Botaanikaaias rooside keskel.

Väliterritoorium on avatud kell 10–20, kasvuhooned kuni kella 19.00-ni.

Vaata lisaks:

www.botaanikaaed.ee

facebook.com/TallinnaBotaanikaaed

instagram.com/botaanikaaed 

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.