LUGEJAKIRI: valge toonekure pesa taluõuel

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 31.07.2019 - 11.11
Autorid

Kirjutas ja pildistas Vicky Korju

Bild
Vana- ja noorlind õhtuvalguses
Textkörper

Vana- ja noorlind õhtuvalguses

 

Valge-toonekurg      Ciconia ciconia

 

Lugesin Loodukalendrist et  võib saata oma lugu kodulähedal olevast loodusest.

Kolisin elama  Kärpla külla talumajja mis seisis tühjalt üle kuue aasta. Taluõuele kolis paari nädala möödudes valge toonekurg. Kui maja oli tühi, siis oli ka  tühi kõik need aastat ka kurepesa. Minu küsimus: miks vajavad toonekured, et majas või keegi pesa läheduses elaks?

Olen terve suve  jälginud kurgede tegevust ja seda jäädvustanud. Kahest kurepojast on järgi üks, kes tegi esimese lennu 25 juulil. Teise kurepoja viis pesalt  kanakull juunikuu alul.

Olen palju huvitavat teada saanud ja päris õnnelik et mul on avanenud siin metsade ja põldude vahel jälgida nii ulukite, kui lindude tegevust. Kogu metsaelu toimub ju praktiliselt  ukse all. 

Vastus küsimusele, miks siis valge-toonekured pesitsevad pea eranditult inimese läheduses?

Enamasti ikka seetõttu, et inimeste läheduses leidub neile sobivaid pesapaiku: hoonete katuseid ja nende korstnaid, suuri õuepuid ja kõikvõimalikke poste, millele vahel paigaldatakse ka pesaaluseid. Lindudele pakub inimeste lähedus ka osaliselt turvalisust, seda nii röövkoomade, kui -lindude eest.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.