Arktiliste veelindude seire Põõsaspea neemel

Eingereicht von Looduskalender - Di., 17.09.2019 - 14.14
Autorid

Projektijuht Margus Ellermaa

Foto Arne Ader

Soopardid

Soopardid ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Pikka aega on olnud rändel väike käsipidur peal, aga tuuled keerasid nüüd rändele soodsamaks ja käivitus tohutu ujupardi ränne ja saime kokku 31.800 isendit.

Fanfaaride saatel tuleb välja kuulutada hooaja senini uhkeim rändesumma: sooparte Anas acuta loendasime 7600 isendit, 334 parves! Ka viupardi A. penelope ränne oli uhke, kuid see Eesti rekordini päris ei küündinud (21.700). Muid ujuparte oli selgelt vähe liikvel: luitsnokk-parte A. clypeata kogunes ankeedi peale 453 ja piilparte A. crecca ainult 247. Linnupäev oli ka muidu mitmekesine. Mustvaeral Melanitta nigra oli veel väike rändeplahvatus – ilmselt viimast korda sel hooajal (28.000). Kahlajaidki ilmus välja: soorüdi Calidris alpina 840 r ja siiani täiesti kadunud noori meriskeid Haematopus ostralegus oli ka veidi näha (42 r).

Aga vaata lähemalt rännet kajastavalt veebilehelt: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.