Piltsüüdistus

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 07.02.2020 - 10.10
Autorid

Veebikaamera pildid Made, LK foorumist

Bild
Krattimas käis täna öösel metsnugis
Textkörper

Krattimas käis täna öösel metsnugis

 

Metsnugis        Martes martes

 

Hea, kui vaatajaid on rohkem, saab pahareti teolt tabada. Oletuste põhjal olekski rebane süüdlaseks võinud jääda, aga pole välistatud, et tegu hoopis uue „huvilisega“. Aeg annab arutust.

Kõik metsnugise määramise tunnused ilusti piltidele jäänud: kõrvad peaga võrreldes suured, püstised ja „kolmnurksed“, ninaots tumepruun, kurgualusel kollakas laik, hallikaspruuni talvekasuka ja saba karvastiku värv sarnane ning saba pikkus üle poole kehapikkusest. Veel võiks lisada, et talvisel ajal on loomakese käpaalused karvased.

Üksikeluviisilisi metsnugiseid võib sageli kohata inimasustuse läheduses ja väga erinevates metsatüüpides. Oma elupiirkonnas on neil mitmeid varje- ja puhkepaiku. Talvisel ajal peab jahti pisinärilistele, aga tarvitab muuhulgas ka taimset toitu. Rähnipalle võib metsnugis ka lähedusse peita nii toimitakse just toidurohkuse korral.

Nende kärplaste jooksuaeg jääb südasuvise jaanipäeva aega.

metsnugis

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.