Ujupartide sügisränne - piilpart

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 21.09.2020 - 14.14
Autorid

Fotod Arne Ader

Piilpart

Piilpart ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Piilpart      Anas crecca

 

Sügiseks sarnase pardipruuni sulestikuga veelinde on ka rändel ajal võimalik huvi korral määrata, tuleb vaid veidi vaeva näha ja binokkel või fotoaparaat rannikule hulkuma minnes ühes võtta.

Massilisem läbiränne lõpeb piilpartidel umbes nädala pärast, aga tegutsemas võime neid kohata detsembrikuuni ja jäävabadel talvedel on isegi talvitujaid täheldatud.

Piilpardid on meie kõige väiksemad ujupardid, aga kuidas neid puhkesulestikus teiste „pardipruunide“ hulgast ära tunda?

Piilpartide tiivaküüdusel on rohelised suled (vaata Arne fotot). Seltsingud toituvad rändel olles päris madalas kaldavees ja sageli tullakse ka rannaniidule, kus loomi karjatatud, et juba pügatud rohust toituda.

Lennupildi järgi võiks neid hoopis kurvitsalisteks pidada sest pisikesed linnud lendavad kiirete tiivalöökidega.

Kõikide piilpartide sulestik on sarnane, nende kaaluvahemik algab veerand kilost, küündides suurematel isenditel neljasaja grammini. 

Varakevadel vaatleme kindlasti hundsulestikus piilparte ja nende sisemaal paiknevaid  pesitsuspaiku.

Meil vähearvukalt pesitsenud rägapartide ränne on lõpukorrale jõudnud ja meie kõige suuremad, kaitsealused ning silmatorkava välimusega ujupardid, ristpardid siirdusid rändele juba augustis.

Piilpartide vaatlused: LINK

Piilpardid. Kasari luht, Matsalu

Piilpardid. Kasari luht, Matsalu

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.