Ujupartide sügisränne - viupart

Eingereicht von Looduskalender - Do., 24.09.2020 - 12.12
Autorid

Fotod Arne Ader

Viupardid. Matsalu

Viupardid. Matsalu ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Viupart       Anas penelope

 

Tõeliselt arvukaid läbirändjaid ei kohta me ainult rannikualadel vaid kõikidel suurematel veekogudel ja sageli poldritel. Meil pesitses viuparte kuni sadakond paari, aga seda vaid idapoolsetel aladel. Ränne võib olla arvukas veel oktoobri esimesel nädalal, aga tegelikkuses kestab ränne oktoobrikuu lõpuni. Sügisränne on kevadrändest arvukam. Talvitujaid võib meie rannikumeres kohata vaid üksikuid.

Viupardid isas- ja emaslinnud kannavad sarnast punakaspruuni puhkesulestikku, mille alapool valge või kollakasvalge. Tänavusuvised noorlinnud sarnanevad emaslindudele ja nende nokavärv on hallikasmust. Isaslindudel sinakashall, musta küünisega ehk noka otsaga. Lennupildis näeme tiival valget laiku ja tumerohelist tiivaküüdust.

Hästituntud sinikael-partidest väiksemad, tavalisema kaaluga üle poole kilo, aga üksikud isendid võivad isegi poole raskemad olla.

Püüame tutvustame nii uju-, kui sukelparte nende massilise rände aegadel, kui nad on looduses silmahakkavad ja kergemini märgatavad.

Ujupartidest oleme seni tutvustanud piilparte: LINK

Viupartide vaatlused: LINK

Viupardid

Viupardid

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.