Silma hakkavatest lumimarjadest

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 25.11.2020 - 12.12
Autorid

Foto Arne Ader

Lumimari

Lumimari ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Harilik lumimari      Symphoricarpos albus

 

Raagus okste ja taeva hallil taustal paistavad hästi nähtavaks muutunud ja kunagi äärmiselt menuka ilutaime, lumimarja valged viljad. Viljad on kuni sentimeetrise läbimõõduga ja peidavad endas kahte seemet.

Tegu ei ole meie kodumaise püstise põõsastaimega, mis on nii linnahaljastuses, kui maapiirkondade aedades väga levinud nii et igaüks teda tunneb. Võib arvata, et ilutaimeks toodi neid omal ajal just lumimarjade talvekindluse tõttu ja ka seetõttu, et põõsas talus hästi hekiks pügamist. Nüüdseks võime metsistunud lumimarju juba metsades kohata.

Lindudest on märgatud siidisabasid, kelle salgad on maandunud põõsastele lumimarju sööma.

Lapsed on saapa talla all ikka sügiseti lumemarja „plaksu“ teinud, kuid peab teadma, et kuslapuuliste sugukonda kuuluva lumimarja valged viljad on nende söömisel mürgised.

Tuletame meelde, et meil on infoliin 16662, kus töötavad erakorralise meditsiini kogemusega õed ja arstid, kes oskavad mürgistuse puhul soovitada - mida edasi teha, kui laps on lumimarja vilju söönud.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.