VIDEOSERIAAL: Eesti metsa tulevik ? - III osa

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 16.01.2021 - 12.12
Autorid

Kommentaar Leo Filippov, videoseriaali „Eesti metsa tulevik?“ kolmandale osale.

Textkörper

Aastaid on suure murega rääkinud ja kirjutanud järjest halvenevast olukorrast Eesti metsanduses nii eksperdid, erialateadlased kui ka kohalike kogukondade rahvas ja laiemalt juba suur osa Eesti elanikest. Kõik esitatud ettepanekud kaovad aadressaatide juures kuhugi ... ja muutuste vajadust Eesti metsapoliitikas ei võta millegipärast ükski erakond lauale?

Milles seisneb see fenomen?

Seriaali kolmandas osas avalikustatakse elanike järjest süvenev mure metsade tuleviku ja viimastel kümnenditel metsades toimunud väga ulatuslike lageraiete negatiivsete tagajärgede pärast.

On selgunud, et eesti keeles ei olegi olemas üldistavat sobivat oskussõna Eesti metsades juba toimunud ja jätkuva madalakvaliteedilise ulatusliku raietegevuse tagajärgede ning väga ulatuslike metsamaastiku muutuste kohta. Oluliste muutuste kohta maastikupildis on seriaalis kasutatud sõna - arhipelaag (saarestik, saarterühm), viidates sellele, mis on järgi jäänud suurtest põlistest metsamassiividest.

Siin on kaasa ja edasi mõtlemise võimalusi sobiliku uue oskussõna leidmiseks Eesti metsakultuuri kontekstis.

Huviline saab tutvuda "Metoodika lageraiete mõju hindamiseks ja konfliktide ennetamiseks maastiku tasandil, arvestades sotsiaalseid, majanduslikke ja ökoloogilisi aspekte“:

Videoseraali eelmised osasid: LINK

Eesti metsa tulevik ? - II osa: LINK

Eesti metsa tulevik ? - I osa: LINK

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.