Tuttpütipaar on taas otsepildis

Enviado por Looduskalender el Sáb, 23/05/2020 - 10:10
Autorid

EOÜ annab teada

Ekraanitõmmise salvestas Fleur, LK foorumist

Imagen
Tuttpüti pesas on viis muna, 22.05.2020. 
Cuerpo

Tuttpüti pesas on viis muna, 22.05.2020. 

Tuttpütiaasta meeskonnal on rõõm teatada, et taas saab veebikaamera vahendusel tuttpüti pesaelu jälgida.

Eelmisel nädalal sattus Lõuna-Eesti järvel asuv tuttpüti kaameraga pesa tugevatest läänetuultest põhjustatud lainetuse meelevalda ja vaid nõrgalt hõredasse kaldaroostikusse ankurdatuna pääses algsest kohast lahti. Vanalinnud üritasid küll pesa uuesti rookõrte külge kinnitada ning kõrgemaks ehitada, kuid kahjuks lagunes kolme munaga pesa lainetuses lõplikult.

Eile, 22. mail paigaldasime kaamera samal järvel asuva teise tuttpütipaari pesa juurde. Selle paari pesa on tihedamas roostikus ja lainetusele mitte nii avatud kohas. Pesa leidsime 16. mail, mil selles oli vähemalt kaks muna. Eile õhtul oli pesas juba viis muna. Ei oska arvata, kas emaslind muneb pessa veel mune. Tavaliselt muneb tuttpütt iga kahe päeva tagant, kokku kolm kuni kuus muna.

Emas- ja isaslind hauvad koos mune ning hauduma asuvad nad kohe pärast esimese muna munemist. Seetõttu ei kooru ka pojad kõik korraga, vaid mõne päeva jooksul. Haudumine kestab ligikaudu 25 päeva. Seega võib kaameraga pesas esimese poja koorumist oodata 8.-10. juuni paiku.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.