Kaljukotka kaamera pilt on taastatud

Enviado por Looduskalender el Lun, 01/06/2020 - 12:12
Autorid

Urmas Sellis annab teada, www.kotkas.ee

Imagen
Kaljukotkas
Cuerpo

5481

 

Kaljukotkas ehk maakotkas        Aquila chrysaetos

 

Kaljukotka kaamera edastas pilti kuni 5. aprillini ja sellest peale ainult heli. Nägemata jäi poegade koorumine, võitlemine elu eest,  väikeste poegade söötmine ja palju muud. Aga väga suured huvilised said seda siiski kuulata ja mingil kuival ajal õnnestus ka väga häguselt pildilt näha kahte poega, kellest  tõenäoliselt suurema leidsime eest ka kaamera parandamise ajal.  Pildi nägemine poleks palju ilmselt juurde andnud ka pesakaamera kaudu tuvastatud linnuliikide nimekirjale. Suur tänu foorumi liikmele Siggele selle koostamise eest! Aga võibolla suudab keegi veel uusi liike kuulda ja sellest foorumis teada anda.

29. mai õhtul käisime koos Gunnari, Martini ja Omariga kaamerat parandamas. Vahetasime välja sensori koos objektiiviga. See tähendab ka vastava kaabli lahtiharutamist ja uuesti ära peitmist, et vanalinnud midagi ei kahtlustaks kui naasevad. Poeg oli üksi pesas, aga emalind saabus saagiga (täiskasvanud sookure jäänused) just siis, kui olin jõudnud puud mööda pesa alla. Eks ta lendas muidugi varsti minema, sest kaua sa ikka jõuad poole astumise pealt paigal püsida.

Pessa on alles jäänud üks poeg, aga ta on väga heas konditsioonis. Vanalinnud jätavad teda juba tundideks üksi, ta püüab iseseisvalt toituda ja kõik paistab olevat hästi. Tavaliselt sel ajal on pojad veel rõngastamiseks liiga väikesed, aga siin polnud rõngastamist võimalik edasi lükata.

Kaljukotkas

Nii sai kaljukotka poeg jalga rõngad - paremasse rohelise SB230 ja vasemasse musta 401K. Tiiva pikkus rõngastamise ajal oli 285mm. Kaal ununes maha. Jalgade jämeduse järgi otsustades võiks see poeg olla hoopis tütar.

Kaamera remontimine ei sõltunud ainult meist ja meie soovist kotkaid mitte segada. Praegusel kriisiajal on üsna keeruline saada varuosi veebikaameratele (ilmselt ka muudele tehnilistele vidinatele), aga Omaril õnnestus AXISe tehasest kaamera sensor tellida. Objektiivi fookus on saanud pisut liiga lähedale, aga seda saame muuta järgmiseks hooajaks.

Kui kõik hästi läheb, siis see kaljukotka poeg hakkab lendama kuskil juuli alguses.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.