Ohakalindude rännusalgad

Postitas Looduskalender - K, 23.10.2019 - 14.14
Autorid

Fotod Arne Ader

Ohakalind

Ohakalind ( www.loodusemees.ee )

Sisu

 

Ohakalind       Carduelis carduelis

 

Läbirändavate ohakalindude suundumine lõunasse lõpeb tavaliselt koos oktoobrikuu lõpuga. Rännet mõjutavad muidugi ka ilmad ja tuuled. Pesitsejaid oli meil suvel hinnanguliselt neli- kuni kuuskümmend tuhat paari ja nemad lahkusid juba varem.

Talvitujaidki võib meile jääda kuni mõnekümne tuhande ringis, aga see oleneb tuleva talve karmusest.

Ohakalinde kohtame toiduotsingutel ringi liikumas peaasjalikult väiksemates salkades. Nad on seltsivad värvulised ja seetõttu annab neid omavahel kenasti võrrelda.

Värvikirevust märkame ohakalindudel vaata, et mitme linnuliigi jagu ja täiskasvanud vanalindude sulestik paistab üsna sarnane. Suuruselt sarnanedes umbes rasvatihasetele, kaalult alla paarikümne grammi. Veidike suurematel isalindudel võime märgata peasulestikus veidi enam punast ja ka tiiva kollane triip paistab veidi laiem ning värvikam.

 

Ohakalind

Ohakalind ( www.loodusemees.ee )

Noorlinnud tunneme salgas kergesti ära: nende sulerüü on hallikaspruun ja peenetriibuline, aga tiibadel võime märgata juba kollaseid sulgi.

Ohakalind

Ohakalind ( www.loodusemees.ee )

Juba nimi viitab, et seemnetoidulistena otsitakse kõhutäit umbrohtunud maaaladelt: ohakatelt, takjatelt või ka korvõielistelt taimedelt.

Vaata, kus on tegutsevaid ohakalinde märgatud: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.